Лікування від сольової залежності

Сольова наркоманія – зовсім не нешкідлива пристрасть. Проблема в доступності наркотичної речовини і її небезпечному впливові на організм. Придбати наркотичну сіль досить просто, якщо знати розповсюджувачів. За зовнішнім виглядом речовина дуже схожа на звичайну кухонну сіль. Нею торгують як сіллю для ванн, миючим засобом або добривом. Тому ринки збуту не так просто виявити. Пошукові собаки не можуть відчути цей наркотик. Діючі речовини – мефедрон і метилон. Вони можуть використовуватися окремо або комбінуватися між собою. Дія сольових речовин схожа з ефектом від амфетаміну, кокаїну. Якщо ви помітили у когось зі своїх близьких симптоми залежності, слід діяти без зволікань.

Лікування від сольової залежності

Як розпізнати симптоми вживання солі

Навряд чи людина, що страждає від залежності, зізнається в цьому. Тільки 5% свідомо роблять це. Але якщо проявити пильність, можна розпізнати небезпечні симптоми:

 • пришвидшення серцебиття;
 • підвищений артеріальний тиск;
 • сильно розширені зіниці, божевільний погляд;
 • тремтіння кінцівок;
 • параноя, галюцинації.

Крім того, залежна від солі людина втрачає апетит, погано спить або не лягає спати зовсім. Вона стає неспокійною. Примітно також те, що мефедронова залежність частіше зустрічається у молодих людей від 15-26 років. Період виведення наркотику з організму може становити від 3 днів до 2 тижнів, все залежить від доз і регулярності прийому. Серйозні зміни в організмі починаються вже через 2-3 місяці.

Сольовий порошок вводиться ін’єкцією в ніс. Після цього людина відчуває ейфорію, відчуття легкості, думає, що їй, немов супергероєві, все підвладне. Вона може бачити галюцинації. Якщо наступна доза не надходить, починаються психологічна ломка, напади панічного страху. Ця речовина «б’є» і по інтелектуальним здібностям. Наркозалежний стає забудькуватим, страждає мова, він починає забувати слова. Якщо ситуацію не виправити, вона буде тільки посилюватися. Деякі залежні по інтелектуальному розвитку стають схожими на однорічну дитину. Причому сама людина не помічає цього, його самооцінка не працює. Тут не обійтися без сторонньої допомоги.

Вплив сольової залежності на організм

Сіль дає відчуття ейфорії, радості, легкості. Людина підсаджується на ці почуття. Їй здається, що вона «господар світу», все їй підвладне. Залежний розмовляє з іншими наказовими інтонаціями, думаючи, що йому все дозволено. Але із залежністю від солі приходять такі серйозні проблеми:

 1. Розлади психіки, манія переслідування, галюцинації.
 2. Порушення мови, загальмованість мислення.
 3. Різкі перепади настрою – від веселощів до депресивного стану.
 4. Нервові тики.
 5. Втрата апетиту і помітне зниження ваги.
 6. Постійна спрага.
 7. «Дитячі» реакції на заборони, примхливість.
 8. Збій в менструальному циклі у жінок.
 9. Сильне збільшення сексуального бажання.
 10. Відсутність інтересу до життя, стан напівдрімоти.

Причому без наступної дози стан людини настільки погіршується, що вона може навіть вчинити суїцид. Її нічого не радує, життя вже не грає фарбами, як при наркотичному ефекті.

Як проводять лікування сольових наркоманів

При перших ознаках залежності важливо діяти невідкладно. Залежний сам не зупиниться, а процеси змін в роботі мозку і психіки з кожним прийомом можуть ставати все важчими. Навіть з повним очищенням організму від шкідливих речовин багато хворих залишаються з психічними захворюваннями та розумовими відхиленнями, такими як шизофренія.

Лікування залежності має починатися з консультації лікаря-нарколога. Спочатку ви можете звернутися до фахівця навіть без хворого і скласти план, як лікувати сольового наркомана. Першочергова задача – вивести речовину з організму. Це тривалий процес, так як наркотик має накопичувальний ефект. Симптоми застосування зникають поступово. Наприклад, щоб відновився нормальний сон, може знадобитися кілька тижнів. Далі проводять обстеження, щоб зрозуміти, яку шкоду заподіяла наркотична сіль системам організму.

Клінічне лікування – це завжди комплексний підхід. Лікарі працюють не тільки з фізичними наслідками, а й надають психологічну допомогу пацієнтові. Вони знають, як лікувати сольових наркоманів, тому спочатку їм треба знати причину вживання сольових наркотиків. Потім допомагають пацієнту знайти мотивацію для подальшого повноцінного життя, щоб йому більше не хотілося повертатися до колишніх друзів і занять. Далі слідує процес ресоціалізації – повернення людини в середовище, в якому він перебував до хвороби. У цей момент дуже важливо, щоб близькі та рідні підтримали хворого, допомогли знайти хороших друзів, роботу. Від цього залежить успішність лікування і реабілітації.