Наші центри в Україні

За 7 років роботи громадською організацією ЦЗМ в Україні створено понад 30 реабілітаційних центрів.

У центрах реабілітації в Києві, Одесі, Полтаві, Донецьку, Дніпропетровську, Харкові, Дружківці і Сімферополі є всі умови, щоб допомогти людині подолати важкий період виходу з жахливого світу залежності, подолати болісні кошмари і страшну порожнечу. Самі будівлі центрів мають архітектуру котеджів, а не лікарні або пансіонату. В них людина відчуває себе абсолютно по-іншому – хто не страждає на і викликає жалість, а оновленим і готуються до нового життя. Сучасний інтер’єр кімнат, наявність спортивного залу, підключення до інтернету, повністю домашня обстановка, чистота, тепло і затишок чимало значать для того, хто відновлюється після важкого періоду. Комфортні умови і спокійна обстановка допоможуть людині в його психологічному сприйнятті розділити життя на стару, яка вже в минулому, і нову, світлу і щасливу, яка попереду.

Центри реабілітації – це не тільки комфорт. Головне в них – програми реабілітації, орієнтовані на ресоціалізацію людей, які борються із залежністю. Чи не ізолювати людини від соціуму, а навпаки, правильно його соціалізувати, дати зрозуміти, що він – не ізгой, що народжений для щастя – основні принципи роботи наших реабілітаційних центрів для алко- та наркозалежних.

Центри співпрацюють з державними і приватними наркологічні клініками і диспансерами. Високопрофесійні лікарі-наркологи допомагають правильно організувати процес виходу з хімічної залежності, очистити організм від отрути алкоголю або наркотику, допомогти людині стати на шлях відновлення і здорового життя. Але, як висловлюються провідні лікарі наркологічних диспансерів: «Медикаментозне лікування без подальшої реабілітації має незначний успіх» (цитата з листа-подяки Луганського обласного наркологічного диспансеру Донецькому ЦЗМ реабілітаційному центру «12 кроків»).

Наші центри ЗМ в Україні

Програми реабілітації в ЦЗМ

Професіонали, волонтери та піклувальники займаються з тими, хто звернувся в центр, по спеціально розроблених для кожного програмах, в яких багато уваги приділяється творчості, навчання, духовному і фізичному розвитку. Психологічні тренінги допомагають підготуватися до різних життєвих ситуацій. Особливо переконливо сприймаються приклади з життя, якими діляться люди, вже Поборовшись наркотичну або алкогольну залежність. Тому випускники ЦЗМ постійно підтримують учасників програм реабілітації, тих, хто робить тільки перші кроки на шляху повернення до реальності. Їх живі приклади, співпереживання і дружня підтримка – то необхідне спілкування, яке допоможе учасникам програм в майбутньому протистояти спокусам, дасть сили відкинути будь-які пропозиції повернутися до старого життя. Учасник набуває в ЦЗМ корисні знайомства, розриваючи таким чином узи старого порочного кола. Тут він занурюється в інший соціум, пізнає світ по-іншому і поступово розуміє, що його минуле життя, разом з друзями по чарці або кайфу, була обманом. Колишній нарко- або алкозалежних бачить, що справжнє життя зовсім інша – в ній є місце радості і успіху, і вона будується на справжню дружбу і кохання.

Жіноче щастя, любов, чистота стосунків, повагу, радість материнства – для більшості алко- і наркозалежних жінок це нездійсненні мрії. Адже існує думка, що жіночі залежності невиліковні через особливості організму, а страх народити хвору дитину для багатьох стає основною перешкодою в прагненні позбутися від алкоголізму або наркоманії. Жіночі залежності, як і чоловічі, повністю виліковні. Це реальні факти. Безліч жінок-випускниць ЦЗМ побороли залежність і народили здорових дітей, довівши живим прикладом, що жіночий алкоголізм і наркозалежність можна перемогти.

Наші філії з лікування алкоголізму: