Реабілітаційний центр в Полтаві – лікування залежностей

Більшість із тих, хто стикнувся з проявами наркоманії у своїх дітей або близьких, згадують: їм здавалося, що нічого вже не можна вдіяти та людину втрачено назавжди. Але наркологічна клініка ЦЗМ подарувала шанс на нормальне життя багатьом наркозалежним і їхнім родичам.

Тож не впадайте у відчай, а за потреби звертайтеся у реабілітаційний центр для наркоманів. Полтава може похвалитися наявністю декількох клінік відповідного профілю. Але саме ЦЗМ відомий незаплямованою репутацією, багаторічним досвідом роботи, а також великим відсотком людей, яких вдалося врятувати від залежності.

Як розвивається наркотична залежність

Перед тим, як вдаватися до лікування наркоманії в Києві, варто розібратися з тим, як саме розвивається наркотична залежність і чому люди починають вживати ці смертельно небезпечні речовини. На жаль, нині вік наркоманів істотно знизився, адже тепер вільно придбати будь-який дурман можуть навіть школярі.

Тож саме тому таким потрібним стає якісний наркологічний центр. Полтава давно перетворилася на місто, де дістати будь-які наркотики можна за лічені хвилини. Більшість молоді вперше долучаються до шкідливих речовин саме під впливом цікавості, адже, здається, що будь-якої миті можна зупинитися та припинити їх вживати.

Досить часто люди, які вживають наркотичні засоби, підсилюють їх дію за допомогою алкоголю. Тому, шукаючи реабілітаційний центр, рідні часто звертають увагу і на лікування алкоголізму в Харкові. Зазвичай реабілітаційні центри поєднують ці дві послуги, аби надати максимально ефективну допомогу залежним людям.

Тож, якщо ви помітили дивні зміни в поведінці, зовнішності, манері вдягатися дитини або близької людини, вам терміново потрібна наркологічна клініка. Полтава пропонує багато закладів такого штибу. Але варто звернутися до центру, відгуки про який засвідчують: тут справді виліковують тих, хто потребує допомоги.

Однією з найстрашніших є метадонова залежність. Якщо ви раптом з’ясували, що близька людина вживає саме метадон, не втрачайте жодної хвилини. Адже зволікання може призвести не тільки до незворотної втрати здоров’я, а й навіть до смерті: передозування метадоном майже завжди закінчується загибеллю людини.

Отже, ви переконалися або підозрюєте, що ваш близький вживає небезпечні речовини. У такому разі необхідна кваліфікована допомога наркозалежним. Полтава — велике місто, тож знайти таку допомогу неважко. Передусім фахівці пересвідчаться, чи справді людина вживає наркотичні засоби, адже неспеціаліст не завжди може це визначити. Для цього проводять відповідний тест на вміст наркотиків у крові.

Без правильної детоксикації, тобто очищення організму від шкідливих речовин і токсинів, неможливе повноцінне лікування наркоманії. Полтава може запропонувати чимало місць, де здійснюють таку процедуру. Але варто пам’ятати: повноцінне лікування передбачає і серйозну тривалу роботу з психологічними установками залежної людини.

Лікування наркоманії в Полтаві в наркологічній клініці CZM-Україна

Серед основних принципів, на яких базується лікування в реабілітаційній клініці ЦЗМ:

  • усвідомленість і добровільність;
  • комбінація медикаментозного лікування з прогресивними психотерапевтичними методиками;
  • формування нової системи внутрішніх установок;
  • створення нового кола інтересів;
  • виявлення та усунення причин, які призвели до виникнення залежності.

Також фахівці клініки допомагають пацієнтам вибудувати здорові стосунки в родині, адже від них теж залежить успішність лікування та мінімізація ризику майбутнього зриву. Членам сім’ї важливо вміти знаходити спільну мову, чути одне одного, вміти приймати та надавати допомогу тому, хто її потребує.

Аби розпочати повноцінне лікування, насамперед необхідно провести цілковиту детоксикацію організму. Для цього використовують спеціальні препарати, які допомагають відновити обмінні процеси в організмі та нормалізувати його функції. Перебіг такої процедури обов’язково пильно контролює досвідчений лікар.

Після детоксикації минає абстинентний синдром, покращується сон, зникає фізіологічна залежність від наркотиків. У клініці стежать, щоб пацієнти дотримувалися режиму дня, адже це дуже важливо для повноцінної реабілітації. Зазвичай наркомани сплять або дуже мало, або занадто багато, збиваючи цим нормальні життєві ритми.

Надалі професійні психологи працюють з пацієнтом, прагнучи допомогти йому подолати психологічну залежність від шкідливих речовин. Для цього слід зрозуміти й осмислити всі ті проблеми, які підштовхнули людину до вживання наркотиків, і змінити своє ставлення до них. Надалі юнак або дівчина не розглядатиме наркотики як спосіб розв’язання проблем або втечі від них.

Важливими елементами реабілітації є тренінги особистісного зростання, сеанси релаксації, сімейна, групова та індивідуальна психотерапія. Пацієнти, які вже подолали свою залежність, усіляко допомагають тим, хто ще лише починає боротися зі своїми демонами.