Реабілітаційний центр в Дніпрі – лікування залежностей

Наркоманія надзвичайно поширена в середовищі сучасної молоді. Вона перестала бути проблемою лише неблагополучних верств населення — понад 30 % студентів престижних вишів так чи інакше стикалися з наркотиками. Тому таким актуальним для багатьох батьків стає лікування наркоманії. Дніпропетровськ давно перетворився на Мекку розповсюджувачів «хімічних» наркотиків, зараз їх може дістати будь-який школяр.

На щастя, в Дніпрі є наркологічна клініка, яка повертає наркозалежних до тверезого життя. Це Реабілітаційний центр здорової молоді (ЦЗМ). Тут вдаються до всього комплексу дій, необхідних для повернення особи в нормальний стан: фізіологічних, психологічних та духовних.

Як розвивається наркотична залежність?

Помітивши, що поведінка підлітка змінилася та стала неадекватною, чимало батьків продовжують закривати на це очі та переконувати себе, що це лише складний перехідний період або тимчасові труднощі. Але з часом вони розуміють, що виникла гостра потреба у лікуванні наркоманії. Дніпро має багато клінік, але варто вибрати саме ту, де наркозалежний отримає максимальні шанси на подальше здорове життя.

На що варто звернути увагу в поведінці підлітка, аби не втратити час? Це такі ознаки:

  •       невмотивована зміна настрою;
  •       втома не після робочого тижня, а після вихідних;
  •       низька працездатність, запізнення, до яких раніше він був не схильний;
  •       незрозумілі витрати, коли людина не може пояснити, на що пішли гроші.

Зрозуміло, одна або навіть кілька ознак такого штибу не засвідчують, що людина точно потрапила в залежність від наркотиків. Але коли ви вже замислюєтеся, чи потрібно вам лікування наркоманії в Києві, зверніться до фахівців клініки, які допоможуть вам напевно визначити, хвора людина чи ні. За необхідності вони зможуть під’їхати та поговорити з підлітком.

Особливо слід почати бити на сполох, якщо ви помітили зникнення цінних речей або грошей. У такому випадку це практично стовідсоткова гарантія того, що людина потрапила в залежність. Це не обов’язково можуть бути наркотики, а й ігроманія або алкоголь. За цих умов може знадобитися лікування алкоголізму в Дніпрі.

Вибираючи клініку, обов’язково забийте в пошуковик «лікування наркоманії Дніпро відгуки», щоб дізнатися думку тих, хто вже зіткнувся з цією проблемою та пройшов курс лікування. Якщо репутація клініки бездоганна, а результативність лікування — висока, ви спокійно можете довірити їй здоров’я близької людини.

Лікування наркоманії в Дніпрі в наркологічній клініці CZM-Україна

Один із найстрашніших різновидів наркоманії — метадонова залежність. Багато хто вважає її невиліковною й ставить на таких людях хрест. Але не варто поспішати з висновками та впадати у відчай. Метадон використовують як замісну терапію героїнової залежності. Це досить спірна практика, але її мета — не вилікувати людину, а зробити її безпечною для соціуму.

До основних ознак залежності від метадону відносять:

  •       зниження серцевої активності (частоти скорочень);
  •       підвищення больового порогу — людина практично не відчуває болю;
  •       чудовий настрій;
  •       звуження зіниць, загальмованість, порушення координації.

Найчастіше залежні від метадону люди вживають його разом з іншими наркотичними речовинами або алкоголем, що може привести до непередбачуваних наслідків і навіть спричинити зупинку серця. Тому терапію слід починати з цілковитої детоксикації організму й очищення його від усіх токсичних речовин.

Варто підкреслити, що залежність від метадону формується швидше, ніж навіть від героїну, адже він викликає дуже сильну психологічну залежність. Тому в процесі терапії, після детоксикації, потрібна робота з психікою людини, вибудовування внутрішніх опор і формування нових когнітивних ланцюжків.

Ломка після скасування метадону також вражає своєю силою. Тому кинути приймати цей препарат самостійно, в домашніх умовах практично неможливо та навіть небезпечно для життя. А от у реабілітаційному центрі процес детоксикації контролює кваліфікований нарколог, готовий надати необхідну допомогу.

Внаслідок приймання метадону організмові завдається величезна шкода. Порушуються практично всі функції, уражаються внутрішні органи та, найголовніше, — нервова система й мозок. У процесі реабілітації потрібно скрупульозне лікування та відновлення пошкоджених органів і систем.

Найстрашніше, що може статися з людиною, яка приймає метадон, — це передозування. Адже в 98 % випадків воно викликає смерть через набряк легенів. Тому вчасно звернутися до реабілітаційного центру — це значить дати шанс на життя такій людині. Кожен день зволікання несе смертельну небезпеку.