
Програма реабілітації
Програма реабілітації: як знайти правильний шлях
У чому суть програми реабілітації? Професійні лікарі-наркологи стверджують, що тільки медикаментозним лікуванням не можна обмежуватися. Вийшовши з наркологічного диспансеру, колишній алко- і наркозалежний чоловік стикається з тим, що у нього ще немає нового життя: немає друзів, часто немає сім’ї і роботи. Родичі вже не підтримують його, тому що не вірять. Що далі? Як побачити нові грані життя? Чи є вони взагалі?
Завдання програми реабілітації – знайти відповіді на дуже конкретні і суто особисті питання. Фахівці застосовують комплекс різних методик в пошуку оптимального шляху для кожного учасника.
Програма реабілітації включає цілий спектр напрямків:
- Індивідуальна консультація – обов’язковий метод, який визначає розробку всього комплексу робіт з учасником програми.
- Групова психотерапія – передбачає спілкування в своєму середовищі, виховує відповідальність.
- Різні методи, спрямовані на роботу з сім’єю: сімейна психотерапія, сімейне психо-консультування, сімейне освіту. Особливо важливі для тих, у кого коріння залежності в сімейних відносинах.
- Сексуальна освіта. Допомагає усвідомити свої проблеми і зрозуміти партнера, виробити правильний стиль поведінки, знайти гармонію.
- Духовна освіта. Дух алко- і наркозалежних людей зломлений їх пристрастю до згубного насолоди. Часто вони втрачають всякі духовні основи і принципи. Священнослужителі, які співпрацюють з реабілітаційними центрами, обговорюють з учасниками програм вічні теми, відповідають на їхні запитання з точки зору Біблії.
- Арт-терапія. В кожній людині є талант. Саме цей талант допомагають розкрити в зонах загального користування: гра на музичних інструментах, вокал, образотворче мистецтво, театральні постановки – все, в чому проявляє себе людина, підтримується професіоналами. Відомі люди допомагають учасникові програми розкрити і реалізувати свої творчі можливості в повній мірі. При необхідності підтримують в навчанні, працевлаштуванні.
- Програма по профілактиці ВІЛ / СНІДу та інфекційних захворювань надає повну детальну медичну та правову інформацію про способи зараження, заходи боротьби, правилах життя з інфікованими людьми, їх соціальний захист, права людини з ВІЛ / СНІДом, допомоги, яку такі люди можуть отримати.
- Тренінги особистісного зростання допомагають учаснику відчути свою значимість, необхідність, повагу до себе і оточуючих.
- Релакс-терапія вчить відпочивати і отримувати розслаблення без додаткових стимуляторів.
- Кінезіотерапія за допомогою системи фізичних вправ вчить організм боротися з різними недугами, в тому числі і з наслідками залежності.
Інформаційні заняття з конценпціі залежності і одужання, робота в групах взаємодопомоги, консультації рівний-рівному – всі напрямки програми створюють стійку платформу для учасника, при якій практично виключається можливість зриву і повернення до старого життя.
Нові контакти з повністю вилікувалися людьми, що сформувалися відносини дружби і взаємодопомоги замінюють спілкування зі старими знайомими, з якими об’єднувала залежність. Розрив старих відносин і заміна їх новими захищають людину від порожнечі, не дають впасти в депресію. Це і є основна профілактика наркоманії та алкоголізму.
Залежність – це підміна понять про реальну щасливого життя. Програма реабілітації алко- та наркозалежних «Центру здорової молоді» розставляє ці поняття на свої місця.

Володимир Володимирович Ярий
Головний лікар КМНКЛ "Соціотерапія"
Експерт групи психічного здоров’я департаменту охорони здоров’я КМДА, головний лікар муніципального наркологічного диспансеру.
Ваше здоров'я починається тут
Подзвоніть нам:
Або вкажіть своє питання нижче і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом:
* Поля, обов'язкові для заповнення.
