Лікування ігроманії

Лікування ігроманії – проблема, з якою наше суспільство зіткнулося відносно недавно. Активний розвиток індустрії азартних ігор і загальна комп’ютеризація призвели до появи нового різновиду поведінкових залежностей – ігровий, яку також називають лудоманією (від латинського ludo – граю). Ігрова залежність, на відміну від хімічних (наркоманії, алкоголізму), не робить руйнівного впливу на тіло, але не менш згубна для душі, через неї руйнуються сім’ї, котяться під укіс життя. Тому лікування ігроманії у Києві та інших містах України – затребувана послуга, і її надає «Центр здорової молоді».

Особливості лікування ігроманії

Ігроманія – залежність! Лікування ігрової залежності, як і інших патологічних залежностей (аддикций) вимагає розуміння їх природи. Ігроманія відноситься до поведінкових (нехімічних) аддикциям, але в її розвитку відіграють роль біохімічні механізми. Коли людина живе передчуттям виграшу і відчуває страх поразки, в організмі виробляються гормони, за дією на нервову систему близькі до наркотиків. Після таких гострих відчуттів життя без гри починає здаватися занадто прісною.

Пристрастю до азартних ігор часто страждають так звані адреналінові наркомани, схильні до авантюризму, екстремальних видів спорту. Інша можлива причина – напружена відповідальна робота або сімейні негаразди. Гру така людина розглядає як спосіб релаксації, укриття від реальності. Поступово він втрачає здатність контролювати перебіг часу, гра стає головною цінністю, витісняє всі інші потреби. Особи із запущеною стадією ігрової залежності забувають про сім’ю і роботу, спускають на гру все гроші, грають в борг. Причому виграш не є для них кінцевою метою, важливіше процес.

При лікуванні комп’ютерної ігроманії або пристрасті до азартних ігор не потрібні детоксикаційні процедури, корекція метаболізму, відновлення зруйнованих токсичними речовинами органів. Але вилікувати такого пацієнта непросто, потрібна корекція особистісних особливостей, які зробили його вразливим, схильним до залежності. Важливо зрозуміти, що людина спочатку шукав в грі, і знайти інший, соціально прийнятний спосіб отримання бажаного.

Отримати консультацію фахівця

Залишайте заявку і отримайте індивідуальний план лікування

  Підхід до лікування ігроманії у «Центрі здорової молоді»

  Для лікування ігроманії потрібна зміна способу життя, ізоляція від гральної середовища. У реабілітаційному центрі CZM виключений контакт пацієнта з іншими гравцями, відсутні будь-які провокуючі фактори. У той же час створені умови для організації цікавого дозвілля, не пов’язаного з азартними або комп’ютерними іграми.

  Лікування ігрової залежності в Україні починається з бесіди психолога і пацієнта. Спеціаліст з’ясовує глибинні причини, які підштовхнули людину до гри, і намічає шляхи вирішення цих проблем. Паралельно ігромана змушують усвідомити проблему і мотивують на проходження лікування. Проводиться детальний аналіз поведінки гравця, його просять згадати і сформулювати думки і почуття, зазвичай супроводжують процес гри. Виявляються неправильні моделі мислення ( «я зможу відігратися», «я тільки один раз зіграю і відразу піду»), пацієнту пояснюється їх помилковість, небезпека. Формуються нові моделі мислення і поведінки. Проводиться робота з близькими гравця, їх теж навчають правильній поведінці. Якщо до ігор людини підштовхнули проблеми в сім’ї, проводяться сеанси сімейної психотерапії для їх усунення.

  Игровая зависимость

  Методи лікування ігроманії

  CZM здійснює лікування ігроманії у Києві із застосуванням прогресивних психотерапевтичних методик:

  • сеанси індивідуальної і групової психотерапії для формування позитивного настрою;
  • когнітивна та поведінкова терапія (формування правильних моделей мислення та поведінки);
  • розслаблююча терапія (навчання методам релаксації, зняття стресу);
  • кінезіотерапія (фізичні вправи), арт-терапія (лікування творчістю) для створення нового кола інтересів;
  • робота в групах взаємодопомоги, спілкування з волонтерами;
  • обучение основным методикам самопомощи.

  Як почати лікування ігроманії з «Центром здорової молоді»

  Для початку лікування ігроманії у Київі або іншому населеному пункті досить подзвонити по одному з вказаних на сайті телефонів або написати на електронну пошту. Вам підкажуть адресу найближчого реабілітаційного центру CZM, а в разі потреби направлять фахівця для проведення мотивуючої консультації на дому. «Центр здорової молоді» це:

  • безкоштовні консультації та доступні ціни на лікування;
  • повна анонімність;
  • комфортні умови;
  • кваліфіковані фахівці;
  • робота за індивідуальними програмами з пацієнтами та їхніми родинами;
  • підтримка після завершення курсу лікування ігроманії.

  «Центр здорової молоді» допоможе позбутися від згубної пристрасті до ігор і повернутися до повноцінного життя.

  Ліцензії та сертифікати

  Наші Ліцензії

  Школа консультантів з хімічної залежності
  Лист
  Свідоцтво
  Лист підтримки
  Сертифікат
  Опанасенко Людмила – сертифікат лікаря-спеціаліста
  Сертифікат Опанасенко Людмили
  Залишилися питання?

  Якщо у вас залишилися питання, залиште ваш номер телефону і наш фахівець з радістю вам допоможе.

   Передзвоніть мені
  • RU
  • UA
  • img

   показати меню

   Передзвоніть мені
   image

   Безкоштовна консультація

   Залишайте заявку на отримання безкоштовної анонімної консультації від нашого фахівця

    img
    Messenger WhatsApp Viber Написати на пошту