Лікування співзалежності

Лікування співзалежності – завдання, яке часто доводиться вирішувати фахівцям реабілітаційних центрів для осіб з залежною поведінкою. Коли в родині є людина з патологічною залежністю, все життя близьких зосереджується на турботі про нього, вони жертвують власними інтересами. Така модель поведінки називається співзалежністю, це психологічна проблема, яка потребує корекції. У «Центрі здорової молоді Україна» займаються лікуванням не тільки залежностей, а й подоланням співзалежності.

Важливість лікування співзалежності

Допомога співзалежних необхідна в не меншій мірі, ніж наркоманам або тим, хто страждають на алкоголізм. У таких людей формується патологічна модель поведінки, головною рисою якого є прагнення до повного контролю життя родича. Тягар відповідальності часто стає непосильним, призводить до розвитку депресії або нападів гніву. Співзалежних в силу низької самооцінки бояться осуду з боку оточуючих, тому приховують проблеми в сім’ї. Вони намагаються заслужити схвалення за те, що жертвують собою в ім’я «заблукалого» родича.

Бажання піклуватися про інших набуває у співзалежних патологічні масштаби, людина постійно ігнорує власні потреби і інтереси, в результаті у нього часто розвиваються важкі хронічні захворювання. Гіперопіка шкідлива і для залежних, вони втрачають здатність нести відповідальність за власні вчинки, приймати рішення. Співзалежні родичі не можуть їм відмовити, купують алкоголь, дістають наркотики замість того, щоб наполягти на лікуванні. Нерідкі випадки, коли чоловік і жінка залежних починають вживати запаморочливі речовини з ними за компанію.

Лікування співзалежності в CZM

Подолання співзалежності починається з усвідомлення проблеми. Зазвичай співзалежні звертаються в клініку, реабілітаційний центр з проханням допомогти їх близьким, але не підозрюють, що самі потребують допомоги. У «Центрі здорової молоді Україна» їм роз’яснюють необхідність лікування співзалежності та розробляють програму, в ході якої формується правильна, здорова модель поведінки. Лікування спрямоване на підвищення рівня самооцінки, подолання типових страхів співзалежних. Це страх самотності, осуду, власного незалежного життя, страх за хворого родича. Кінцева мета лікування співзалежності – формування сильної, самостійної особистості, яка вміє провести межу між своїм життям і життям близького.

Методи лікування співзалежності

У CZM надають комплексну допомогу співзалежних, організовують:

 • просвітницькі заходи, бесіди, консультації, роз’яснюють суть залежності і співзалежності, навчають методам само- та взаємодопомоги;
 • тренінги особистісного росту для підвищення самооцінки;
 • тренінги сімейних відносин, консультації сімейного психотерапевта;
 • заняття в групах підтримки.

Як почати лікування співзалежності з «Центром здорової молоді Україна»

Ви все частіше ловите себе на думці, що головною метою вашого життя стала турбота про залежному родича, що у вас не залишилося власних інтересів? У CZM допоможуть не тільки вашій близькій людині, але і вам. Просто зателефонуйте або надішліть нам лист, запишіться на безкоштовну консультацію. Ми пропонуємо:

 • допомогу кваліфікованих фахівців в області індивідуальної та сімейної психотерапії;
 • розробку персональної програми подолання співзалежності;
 • комфортні умови, доступні ціни, збереження таємниці.

Щоб бути справжньою опорою для своїх близьких, потрібно стати сильною особистістю, полюбити себе. «Центр здорової молоді Україна» допоможе вам у цьому!

Можливість змінити кваліфікацію, розкрити нові таланти, знайти хорошу роботу і зайняти гідне місце в суспільстві – багато в чому знижує ризики чергового зриву у колишніх алкозалежних. Адже саме занурившись в звичне середовище, зіткнувшись зі спокусами і реальними життєвими проблемами, колишнім оточенням, людина стає особливо вразлива, тим більше, якщо її психоемоційний стан ще не цілком стабільний.

Дізнатися про ціни, методи лікування, записатися на прийом в будь-який зручний час можна скориставшись контактними номерами телефонів, вказаними на сайті, або оформивши заявку в режимі онлайн.

Залишилися питання?

Якщо у вас залишилися питання, залиште ваш номер телефону і наш фахівець з радістю вам допоможе.

  Передзвоніть мені
 • RU
 • UA
 • img

  показати меню

  Передзвоніть мені
  image

  Безкоштовна консультація

  Залишайте заявку на отримання безкоштовної анонімної консультації від нашого фахівця

   img
   Messenger WhatsApp Viber Написати на пошту