Причина такого залучення досить проста, щоб мати стабільний доступ до наркотику, потрібно залучити якомога більше потенційних споживачів. Лікуванню наркотична залежність хоч і важко але піддається.
За статистикою відсоток вилікуваних від цієї недуги невисокий і складає всього лише 2-3%, хоча є й інші дані в яких відсоток лікування вище і поступово зростає.
Давно доведено, що наркозалежність людини хвороба не тіла, а душі. Відповідно і лікування від цієї залежності має відбуватися рука об руку з духовної реабілітацією людини.
Так за якими ж критеріями, людину можна вважати залежним від наркотиків?
– непереборна тяга до наркотичних засобів;
– постійне збільшення дози споживання наркотику;
– залежність, як психічна, так і фізична від вживання наркотичних засобів.
Розрізняють декілька видів наркотичних засобів
1) Каннабіноїди. Наркотичні засоби цього виду отримують з конопель. Кінцевий продукт – марихуана її курять, рідше жують.
Марихуана -є легким наркотиком, але не дивлячись на це викликає у людини сильну психічну залежність. Нервова система людини, яка палить «травку» поступово розхитується. Фіналом всього цього процесу є повна деградація особистості.
2) Опіати. Наркотики цієї групи отримують з опійного маку. Найвідомішим опійного наркотиком є героїн. Досить 1-3 ін’єкцій героїну, щоб людина опинилася рабом цього наркотику. Героїн наркозалежними вводиться внутрішньовенно, але також його можна вдихати і курити.
3) Кокаїн. Наркотик одержуваний з листя коки. Вживання кокаїну викликає сильну психічну і фізичну залежність. Кокаїн, як правило вдихають, рідше курять.
Біда людини – біда суспільства
До всіх наркотиків розвивається психічна і фізична залежність. Психічна залежність визначається тим. Що отрута від наркотику проникає в механізми обміну речовин. Втілившись у біохімічні процеси організму людини, наркоман відчуває непереборну тягу до наркотику кожні 10-12 годин.
Якщо наркотик з яких-небудь причин недоступний залежній людині у нього починається «ломка». Виступає холодний піт, з’являється нудота, слабкість, ломота, болі в животі і суглобах. Депресія, нервове напруження, тривога – все це постійні супутники «ломки».
Психічна залежність від вживання наркотику, ще більш сильніше і страшніше фізичної залежності. Воно схоже на стан закоханості. Наркоман тужить без наркотику і радіє в передчутті зустрічі з ним. Особистість людини, що вживає наркотики кардинально змінюється.
Немає такого органу в організмі людини, який би не страждав від вживання наркотиків. Важко страждає головний мозок, серце, печінку, дихальна, імунна, статева система. Більшість наркозалежних хворіють гепатитом B або C, ВІЛ-інфекцією.

Володимир Володимирович Ярий
Головний лікар КМНКЛ "Соціотерапія"
Експерт групи психічного здоров’я департаменту охорони здоров’я КМДА, головний лікар муніципального наркологічного диспансеру.