У наш час, коли заглядаєш в соціальні мережі, можна дізнатися про людину все, починаючи з того, що вона їла сьогодні, учора і позавчора на сніданок, і закінчуючи її любовними пригодами, починаючи з першого класу. Але, напевно, найулюбленішим способом демонстрації себе коханого суспільству – є «селфі».
![Темна сторона «селфі» Темна сторона «селфі»](https://czm.ua/wp-content/uploads/2018/11/2018-11-19-czm-news-4.jpg)
Якщо раніше “селфі” можна було зустріти тільки на сторінках гламурних світських левиць, то сьогодні не один справжній чоловік, що поважає себе, не може дозволити собі не мати хоча б парочки “селфі-фоток” в спортзалі, на полюванні, і, звичайно ж – в машині. Сучасний соціум практично одноголосно змирився і прийняв цю модну хвилю. А ось американські психіатри дотримуються зовсім іншої думки.
![Темна сторона «селфі» Темна сторона «селфі»](https://czm.ua/wp-content/uploads/2018/11/2018-11-19-czm-news-6.jpg)
Вони офіційно визнали “селфі” психічним розладом. Такого висновку дійшла Американська психіатрична асоціація (АПА), давши назву цьому феномену “селфітіс” (selfities). Фахівці визначають цей розлад, як обсессивно – кампульсивне бажання фотографувати самого себе і викладати ці фотографії в соціальних мережах. Психіатри стверджують, що таким чином людина прагне заповнити внутрішню порожнечу, підняти занижену самооцінку і відчути себе потрібним і важливим.
Фахівці АПА виділяють три рівні цього розладу :
- Пограничне “селфітіс”. На цій стадії людина відчуває необхідність фотографувати самого себе не менше трьох разів на день. При цьому вона не відчуває гострої необхідності викладати ці фотографії в соціальні мережі. Вона може просто зберігати їх на телефоні.
- Гостре “селфітіс”. Тут людина вже не просто фотографує себе три рази на день, але й відчуває сильну потребу в розміщенні своїх фотографій в соціальних мережах.
- Хронічне “селфітіс”. При хронічному “селфітіс” людина відчуває неконтрольоване одержиме бажання фотографувати себе днями і ночами, при цьому обов’язково розміщуючи в соціальних мережах кожну фотографію.
![Темна сторона «селфі» Темна сторона «селфі»](https://czm.ua/wp-content/uploads/2018/11/2018-11-19-czm-news-3.jpg)
Зокрема, фотографії себе в процесі зайняття спортом, на пробіжках, в спортзалах, або у басейнах учені визначають, як нарцисичний розлад особистості, який є досить серйозним психічним захворюванням.
Ви, напевно, вже полізли в соціальні мережі, щоб терміново видалити усі свої “селфі”. Не поспішайте – усі ми трохи божевільні.)) Просто пам’ятайте про важливість правильної розстановки пріоритетів.
Залишайтеся собою, цінуйте справжнє і будьте щасливі!
![Темна сторона «селфі» Темна сторона «селфі»](https://czm.ua/wp-content/uploads/2018/11/2018-11-19-czm-news-1.jpg)
Горяча лінія з питань алкоголізму, наркоманії і ігроманії:
+38(044) 362-28-29
+38(099) 362-28-28
ТВЕРЕЗІСТЬ – ВИБІР СИЛЬНИХ!
#CZM#ХимическаяЗависимость#ЛечениеЗависимости#ЛечениеАлкоголизма #ЛечениеНаркомании#ЛечениеИгромании#Наркомания #Алкоголизм #Игромания#Реабилитация #rehabilitation#rehab #РеабилитацияНаркозависимых#РеабилитационныйЦентр#ГорячаяЛиния
![Темна сторона «селфі»: висновки психіатрів ???](https://czm.ua/wp-content/uploads/2023/09/opanasenko-lyudmyla-nykolaevna.webp)
Опанасенко Л. М.
Опубліковано: 11.19.2018
![](https://czm.ua/wp-content/themes/czm_medical/images/consultation-form-2-bg.webp)
Якщо у вас залишилися питання, залиште ваш номер телефону і наш фахівець з радістю вам допоможе.