Головна мета детоксикації – допомогти організму пережити отруєння наркотиками, зняти симптоми абстиненції. Вони можуть бути різного ступеня тяжкості. А за наявності проблем зі здоров’ям, загострити їх і в деяких випадках спричинити смерть людини. Тому так важливо, щоб детоксикація наркоманів проходила під наглядом медиків. Після введення препаратів лікар-нарколог стежить за життєво важливими показниками. Такими як тиск, ритм пульсу, температура тіла тощо.
Сьогодні існують різні методи детоксикації. Який із них обрати в кожному конкретному випадку, визначає лікар. Водночас він орієнтується на стан хворого, чи є в нього поряд із наркоманією інші хвороби, який ступінь залежності тощо.
Найпоширеніші методи:
- Ентеросорбція. За допомогою цієї процедури виводять шкідливі речовини з травної системи. Проводиться з використанням сорбентів і клізм.
- Апаратна екстракорпоральна детоксикація. Це складніший метод, для якого необхідне спеціальне обладнання. Він дає змогу проводити гемодіаліз (очищення крові не через нирки, а через штучний фільтр), плазмаферез (очищення організму від наркотиків на мембранному рівні завдяки відокремленню еритроцитів і плазми, що містить шкідливі речовини), гемосорбцію (очищення крові за допомогою сорбентів).
- Крапельне введення медикаментозних препаратів. Поступове введення в організм медикаментів, а також вітамінних і загальнозміцнювальних комплексів. За допомогою такої процедури здійснюється, наприклад, детоксикація амфетаміну.
- Ультрашвидка опіоїдна детоксикація (УШОД). Це одна з найбільш поширених процедур, оскільки дає змогу максимально швидко привести організм у норму. Пацієнта занурюють у медикаментозний сон і вводять препарати у великих дозах.
Детоксикація організму при наркоманії також передбачає збалансоване харчування, прийом седативних, вітамінних препаратів і після проведення основних процедур. Це дає змогу організму відновити сили, привести в норму роботу всіх органів і психіки.
Потрібно обов’язково враховувати, що детоксикація (Київ) має і протипоказання. Серед них:
- захворювання серця, печінки, нирок;
- епілептична хвороба і супутні їй;
- психічні розлади;
- вагітність і грудне вигодовування;
- критичний стан пацієнта, за якого необхідні реанімаційні заходи.
У будь-якому разі перед очищенням організму обов’язковим є огляд лікарем-наркологом, який оцінить стан пацієнта і складе план дій.