Реабілітація від наркоманії

Досить важко повноцінно описати шкоду, якої завдають наркотичні речовини організму людини, і наскільки важко відбувається реабілітація наркоманів. По-перше, поверхнево-активні речовини (ПАР), потрапляючи всередину, істотно шкодять всім органам і системам організму. По-друге, поява нових формул наркотиків породжують абсолютно нові наслідки. Проте будь-які види наркотичних речовин буквально за кілька прийомів привносять в людський організм певні загальні пошкодження:

  • вони руйнують особистість людини;
  • призводять як до психологічної, так і до фізіологічної залежності;
  • деструктивно діють на інтелектуальні здібності;
  • руйнують серцево-судинну систему, серце, печінку і т. д.

Важливо розуміти, що вищевказаний список – лише мінімальний перелік всіх наслідків прийому наркотиків. Але навіть цього мінімуму буває достатньо, щоб спровокувати передчасний летальний результат. Тому навіть незначні ознаки впливу прийому наркотиків вже вимагають особливого лікування і початку реабілітації від наркозалежності.

Реабілітація від наркоманії
young drug addict man on hood sniffing cocaine on mirror with rolled banknote at home alone

Вірним початком шляху до одужання стане проходження процедури детоксикації (при необхідності) і початок виконання лікувальної програми. Наші фахівці допоможуть впоратися із згубною пристрастю безмедикаментозним шляхом, що особливо підходить людям із фізичною залежністю. Це пояснюється тим, що вони дуже вразливі до будь-якого виду хімічних залежностей та з легкістю можуть переключитися з наркотика на лікувальний препарат.

Основні етапи реабілітації наркозалежних

Поетапна реабілітація створює основу для поступового відновлення психіки наркозалежного. Перерахуємо, з чого починається реабілітація для наркоманів, і які наступні дії:

  1. Консультація у спеціаліста. На цьому етапі лікар-нарколог оглядає пацієнта, робить висновок за станом його організму і психіки, встановлює терміни вживання наркотиків, їх тяжкість, перевіряє наявність захворювань на ВІЛ, СНІД.
  2. Консультація психолога. Лікар допомагає пацієнтові переконатися в необхідності лікування та позбавлення від залежності, адже більшість наркоманів заперечує свою залежність. Спеціаліст під час бесіди допомагає пробудити у пацієнта мотивацію і бажання позбутися хвороби.
  3. Надходження в стаціонар. При необхідності співробітники медичних установ допомагають транспортувати хворого в клініку, а після цього персонал допомагає хворому адаптуватися в новій обстановці і знайомить із курсом реабілітації.
  4. Процес лікування. Після часткового позбавлення від ломки і агресивної поведінки пацієнта стають доступними регулярні консультації з психологом, участь в груповій терапії, відвідування терапевтичної спільноти.
  5. Адаптація в соціумі. Цей етап є завершальним в процесі реабілітації наркоманів. Тут моделюються різні життєві обставини, які можуть трапитися в подальшому житті людини, яка позбулася залежності, перевіряється її реакція на них, аналізуються можливі дії, а також проводиться профілактика недопущення зривів.

Центр реабілітації наркозалежних – це не тільки установа для зцілення, а й місце, де наркозалежний знайде надійних наставників, помічників і друзів, які допоможуть позбутися від недуги і пройти ресоціалізацію.

Реабілітація наркоманів – початок шляху до позбавлення від наркозалежності

Як ми вже вище позначили, насамперед застосовується процедура детоксикації. Вона дозволяє в найкоротші терміни вивести наркотичні речовини з організму, сприяючи тим самим їх швидкому розпаду і полегшуючи ломку, яка супроводжується фізичними і психологічними стражданнями. Після закінчення цього процесу настає етап повноцінного лікування і відновлення.

Наступним кроком реабілітації після наркоманії є професійна допомога психолога, яка проводиться за спеціальною методикою як індивідуально, так і в груповому форматі. Це дозволяє наркозалежним швидше відновити життєві цінності, принципи, а також повернути в колишнє русло стан відносин із сім’єю, друзями, знайомими. Крім цього, психологічна процедура допомагає пацієнтові якомога швидше повноцінно повернутися в соціум, продовжити реалізацію намічених життєвих цілей.

Останнім етапом лікування є кодування, але відбувається воно при необхідності. Процедура кодування породжує у колишнього наркозалежного абсолютну огиду до наркотичних речовин і психотропних препаратів. Кодування проводиться в три способи: гіпноз, метод Довженка (включає в себе той же гіпноз і раціональну психотерапію) і вшивання під шкіру капсули з ліками.

Приблизні терміни повної реабілітації для наркозалежних

На жаль, багатьом сьогодні здається, що цілком достатньо позбавити людину від фізичної наркозалежності. Але, як ми вже описали вище, психологічна складова є не менш важливим пунктом в процесі зцілення. Тривалість реабілітації від наркозалежності залежить від визначення лікарем тяжкості залежності, тривалості прийому наркотичних речовин, а також від багатьох інших факторов. Кожна людина унікальна, у більшості розрізняються терміни вживання і рівні тяжкості отриманої залежності. Тому і реабілітація наркоманів також підбирається строго індивідуально. Середні цифри лікування – від місяця до півроку.

На перший погляд, здається, що кілька місяців лікування – досить тривалий термін. Але якщо взяти до уваги, що людина приймала наркотики протягом, наприклад, останніх п’яти років, то, погодьтеся, що кілька місяців – це зовсім небагато. За кілька днів або за тиждень жодному наркоману не під силу позбутися від недуги. Адже і залежність він набував теж поступово, а вона, в свою чергу, є накопиченим досвідом, звичкою. Щоб побороти цю пристрасть, необхідно виробити інші (корисні) звички, які перекриють попередній сумний досвід.

Під час проходження реабілітації від наркотиків фахівці вчать пацієнта знаходити інші життєві цілі. Адже якщо під час залежності у наркомана була одна мрія – дістати дозу, то тепер його потрібно навчити шукати інші цілі, позитивні мотиви для щасливого життя. А це явно не заняття одного дня.