
Виведення із запою вдома
Виведення із запою вдома – чи можливе воно? Тільки у двох випадках:
- Цим займається лікар. (Виїзд нарколога додому може організувати «Центр Здорової Молоді».)
- Запій триває менш як п’ять днів.
Інакше, необхідне надходження в стаціонар. Адже, самолікування, так само як і відсутність постійного медичного догляду, може спровокувати важкі фізичні та психічні наслідки.

До чого призводить запій?
Перш ніж вирішити, яким чином виконати вихід із запою, варто ознайомитися з його наслідками. Навіщо? Відсутність інформації призводить до того, що Ви помилково не надаєте йому належного значення.
Часто люди у випадку запою починають займатися самолікуванням. Обходячись лише поверхневими процедурами, що відновлюють водний баланс в організмі:
- Прийманням великої кількістю гарячих напоїв, простої, мінеральної води, чаїв.
- Відмовою від занадто жирної, смаженої їжі.
- Частим прийманням душу.
Але, такими, які жодним чином не впливають на інші аспекти запійного алкоголізму:
- Похмільний синдром, що після тривалого вживання алкоголю може перерости у білу гарячку (делірій). Чим вона небезпечна? Людина втрачає розум, поводиться агресивно, може завдати шкоди собі та оточенню, померти.
- Захворювання печінки, шлунково-кишкового тракту, серця. Напевно Ви чули про цироз. Руйнівне захворювання, або передумови до нього, проявляються у кожного другого хворого. Те ж саме з гастритом, виразкою, серцевою недостатністю й так далі.
- Порушення роботи центральної нервової системи. Алкоголік стає депресивним: втрачає сенс життя, мотивацію на досягнення цілей, хоче смерті.

З цього випливає, що самолікування неефективне. Навіть якщо Ви спробуєте щось зробити з основними наслідками, не факт, що це піде на користь. Без втручання лікарів, якісної діагностики, людині буде завдано шкоди.
Виведення із запою вдома або в клініці?
Реабілітаційний центр «ЦЗМ» пропонує два варіанти лікування запійного алкоголізму:
- Виведення із запою вдома.
- Стаціонар.
Ми вже згадували, чим небезпечний запій і чому домівка – не найкраще місце для проведення медичних маніпуляцій. Але, тут хотілося б додати трохи більше конкретики:
- Навіть якщо приїде нарколог, що ми можемо Вам організувати, він не зможе перебувати з пацієнтом цілодобово. Пам’ятайте, ми говорили про те, що це необхідно для більшості випадків?
- Вдома відсутній контроль над хворим. У будь-який момент він може втекти на нові алкогольні пригоди.
- Без клінічного обстеження неможливо визначити, як допомогти алкоголіку. Декотрі захворювання проявляються не відразу. Якщо їх проігнорувати, все зведеться нанівець…
Коли часткове виведення із запою вдома доречне?
- Пацієнт не може самостійно дістатися до клініки. Йому необхідна термінова перша допомога.
- Залежний п’є, знову ж таки, до п’яти днів поспіль.
Що отримає хворий, зважившись на лікування запою в клініці?
- Якісний анамнез захворювання. Від наслідків до вже присутніх хвороб, що заважають хорошому самопочуттю.
- Звільнення організму від отрути – продуктів розпаду етанолу. В обов’язок нарколога входить прокапати від алкоголю, призначити вітаміни, психокоригувальні медикаменти. Все це позбавляє від абстиненції, а також може попередити делірій (білу гарячку).
- Нормалізацію біологічних процесів – сну, апетиту, обміну речовин. Призначається збалансоване харчування. Залежний спить приблизно 8 годин на добу в період з 23:00 до 7-8 ранку.
- Психологічну допомогу. Уже на етапі медикаментозного лікування необхідно підготувати алкоголіка до того, що тверезість вимагає часу, зусиль, прийняття того, що раніше він жив собі на шкоду. А також, вселити в нього надію, що життя не стає сірим, нудним без спиртних напоїв.

Чи потрібна реабілітація після лікування запою?
Після того як лікування запійного алкоголізму в клініці закінчується, приходить логічне запитання: а що далі? Людина, ніби оголений дріт, реагує на будь-який подразник. Так, їй краще, але потяг нікуди не зникає…
Річ у тім, що алкоголізм – це не тільки фізичні наслідки. А також – певна модель поведінки та мислення:
- «Для веселого настрою потрібно випити.»
- «Щоб не звинувачувати себе за те, що п’ю, необхідно влаштувати вдома скандал. Тоді всі будуть винні, а я зможу вживати. »
- «Я все можу контролювати».
Два, три тижні, навіть місяць в клініці не перероблять людину зсередини. Хоча зовні вона може здатися цілком здоровою. Чому? Для того, щоб з’явилися нові нейронні зв’язки, які сигналізують про те, що жити у тверезості можливо, мозку необхідно 180 днів.
Звичайно, це не відбувається саме собою. Потрібна серйозна робота фахівців в області реабілітації залежностей. Інакше, ймовірність зриву дорівнює 90%.
Реабілітаційний центр «ЦЗМ» понад десять років допомагає справлятися з запійним алкоголізмом:
- Проводить психотерапевтичну роботу.
- Надає детальну інформацію про хворобу як хворим, так і їх рідні.
- Допомагає ресоціалізувати залежних: знайти роботу, змінити оточення, почати розвиватися.
- Коригує сімейну співзалежність, яка заважає одужанню, провокуючи розвиток алкоголізму.
- Навчає тих, хто бажає в майбутньому допомагати людям: займатися реабілітацією чи соціальною роботою. Сюди входять як внутрішні навчальні програми, так і допомога у вступі до вищого навчального закладу.
Пройшовши повноцінний курс лікування, особа трансформується до невпізнання. За рік програми на 80% зменшується потяг, з’являються нові цілі, налагоджуються стосунки з оточенням. Згодом, займаючись своїм одужанням, індивідуум виходить на рівень, ніби алкоголю в його житті ніколи не було.
Якщо Вас зацікавило питання «вивести із запою Київ», телефонуйте та отримаєте анонімну, безкоштовну консультацію від наших спеціалістів.

Лебедєва Валентина Омелянівна
Провідний психолог центру, працює в ЦЗМ Україна з 2011 року. 10 років досвіду роботи з залежними і співзалежних.
Організатор та ведуча групи для родичів залежних, що проходить щотижня або онлайн. Дипломований спеціаліст Українського інституту практичної аддіктології, спеціальність – консультант по хімічної залежності. Практичний психолог, навчаюся транзактному аналізу (ЄАТА – Європейська асоціація транзактного аналізу) і арт-терапії.
Ваше здоров'я починається тут
Подзвоніть нам:
Або вкажіть своє питання нижче і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом:
* Поля, обов'язкові для заповнення.
