Кодування від алкоголізму – це маніпуляція, спрямована на виникнення в алкозалежного відрази чи страху до вживання алкогольних напоїв. В залежності від складу його характеру, мотивації, стадії захворювання обирається найбільш ефективний метод.
Загалом дана методика з‘явилася ще у вісімдесятих роках минулого століття. Її започаткував науковий діяч Олександр Довженко. Полягала вона у тому, щоб за допомогою гіпнозу чи шокової терапії вселяти страх до приймання спиртного. Після процедури алкоголік був впевнений, що навіть крапля алкоголю призведе його до смерті.
Сам гіпноз, який використовується в медичній практиці й надалі, діє таким чином, що при потраплянні в організм етилового й справді можуть розвиватися побічні реакції:
- Вегетосудинна дистонія.
- Галюцинації та марення.
- Стан депресії.
- Полінейропатія.
- Інсульт.
- Людину може навіть паралізувати.
Вони проявляються індивідуально. Передбачити їх неможливо.
Гіпноз дієвий для осіб з високим рівнем сугестивності. Не застосовується, якщо хворий старший ніж 60 років. Також важливо зазначити, що він протипоказаний:
- Під час абстинентного синдрому. Тому краще перед даним типом кодування здійснити детоксикацію.
- При черепно-мозкових травмах, порушеному ритму серця, судомах. Тим більше епілепсії.
Враховуючи те, що це вплив на підсвідомість людини, можливі зміни у психічному стані. Тому таку маніпуляцію, як і всі інші, повинен виконувати тільки лікар.
Гіпноз можна включити до психологічних методів кодування від алкоголізму. Але це не єдиний підхід.
Наразі формуються відносно нові способи:
- Самогіпноз. Передбачає спільну роботу фахівця та пацієнта. Чудовим прикладом є реабілітація. Коли відбувається зміна поглядів, мислення, поведінки завдяки цій взаємодії
- Якоріння. Запозичене у техніки нейролінгвістичного програмування. Його мета – зруйнувати психологічні прив‘язки, котрі диктують, що алкоголь приносить радість. Замість цього утворюються нові. Ті, що запевняють алкоголіка у шкоді вживання спиртного.
Результативність даних методів залежить від того, наскільки мотивована людина позбутися від залежності. Через це «ЦЗМ Україна» обов‘язково працює над появою власного бажання лікуватися у хворого. Щоб «кодування від алкоголізму Хмельницький» принесло якомога більше користі.
Найпопулярнішим серед усіх продовжує залишатися медикаментозне кодування від алкоголю. Виконується двома способами:
- Вшивання спеціалізованої ампули під шкіру. Термін її дії приблизно один рік.
- Щоденне приймання перорально, внутрішньом’язово медикаментів. Бажано не перевищувати термін більш ніж на три роки. В залежності від клінічної картини хворого.
Використовується два типи препаратів:
- Ті, що викликають стан схожий з передозуванням після приймання навіть найменшої кількості алкоголю. З них – Дисульфірам, Еспераль, Тетурам та інші. Діють на організм таким чином: блокують ферментні системи організму, котрі забезпечують знешкодження токсичних елементів розпаду етанолу. Що і викликає, знову ж таки тяжкі отруєння.
- Такі, котрі блокують опійні рецептори. Адже вони грають роль у виникненні ейфорії під час вживання алкоголю. В результаті людина припиняє отримувати задоволення від спиртного. Це ліки на основі налтрексону.
В жодному разі не варто проводити процедуру самостійно, так само як і призначати ті чи інші препарати. Цим може займатися, знову ж таки, лише лікар.
Новим, мало дослідженим методом є апаратне кодування. Його дія спрямована на активні частини головного мозку, точки, котрі відповідають за отримання позитивних емоцій від вживання алкоголю. Таким чином, що вони зникають. Ефективність даного методу не доведена.
Фахівці «ЦЗМ Україна» у Хмельницькому рекомендують поєднувати кодування від алкоголю з іншими методиками лікування алкогольної залежності.