Лікування наркоманії в клініці міста Чернігів проводиться різними способами. Найефективніший вибирає нарколог після проведення огляду. Найбільше поширені такі методи:
- Кодування.
- Гіпноз.
- 12 кроків.
Найкращих результатів досягають за комплексного підходу. Спочатку формують байдужість до психотропних речовин, після чого переходять до реабілітації. Така програма терапії допомагає боротися із захворюванням на фізичному та психологічному рівні.
Для того, щоб знизити фізичну тягу, використовують лікарські засоби на основі налтрексону. У м’язову тканину вводять капсулу з препаратом, який поступово вивільняється і з кровотоком потрапляє в головний мозок. Тут відбувається блокування рецепторів, що відповідають за настання ейфорії. Звична доза перестає викликати очікуваний ефект, потяг поступово знижується. Ліки також можуть вводитися внутрішньовенно. Не підійде метод людям із захворюваннями ендокринної, серцево-судинної системи, тим, хто страждає на ниркову і печінкову недостатність, алергічні реакції, вагітним. Для них застосовують гіпноз. Психіатр-нарколог акцентує увагу на підсвідомості, навіюючи людині, яка перебуває в трансі, необхідні установки.
Далі закріплюють результат психотерапевтичною реабілітаційною програмою. Лікування наркозалежних включає аналіз причин залежності, стабілізацію психоемоційного стану, роботу над психологічними травмами, невпевненістю в собі. Такий комплексний підхід із повноцінною реабілітацією дає змогу запобігти рецидивам – людина після терапії справляється з депресіями, напруженим життєвим ритмом, образами, емоціями, страхами. Без цього етапу ймовірність того, що станеться зрив, дуже висока.
Робота триває і після виходу з клініки – колишній наркоман веде щоденник, відвідує групові тренінги, шукає роботу, займається спортом. Адаптація до тверезого життя – завершальний етап реабілітації.