Один із найстрашніших різновидів наркоманії — метадонова залежність. Багато хто вважає її невиліковною і ставить на таких людях хрест. Але не варто поспішати з висновками і впадати у відчай. Метадон використовують як замісну терапію героїнової залежності. Це досить спірна практика, але її мета — не вилікувати людину, а зробити її безпечною для соціуму.
До основних ознак залежності від метадону відносять:
— зниження серцевої активності (частоти скорочень);
— підвищення больового порогу – людина практично не відчуває болю;
— чудовий настрій;
— звуження зіниць, загальмованість, порушення координації.
Найчастіше залежні від медатону люди вживають його разом з іншими наркотичними речовинами або алкоголем, це може призвести до непередбачуваних наслідків і навіть викликати зупинку серця. Тому терапію слід починати з повної детоксикації організму й очищення його від усіх токсичних речовин.
Варто підкреслити, що залежність від метадону формується швидше, ніж навіть від героїну, адже він викликає дуже сильну психологічну залежність. Тому в процесі терапії, після детоксикації, потрібна робота з психікою людини, вибудовування внутрішніх опор і формування нових когнітивних ланцюжків.
Ломка після припинення вживання метадону також вражає своєю силою. Тому кинути приймати цей препарат самостійно, в домашніх умовах практично нереально і навіть небезпечно для життя. В умовах реабілітаційного центру процес детоксикації контролює кваліфікований нарколог, готовий надати необхідну допомогу.
Внаслідок прийому метадону організму завдається величезна шкода. Порушуються практично всі функції роботи, уражаються внутрішні органи і, найголовніше, — нервова система і мозок. У процесі реабілітації потрібне скрупульозне лікування і відновлення пошкоджених органів і систем.
Найстрашніше, що може трапитися з людиною, яка приймає метадон, — це передозування. Адже в 98% випадків воно спричиняє смерть через набряк легенів. Тому вчасно звернутися до реабілітаційного центру — це означає дати шанс на життя такій людині. Кожен день зволікання несе смертельну небезпеку.