Одним із найстрашніших різновидів наркотичної залежності є метадонова залежність. Це синтетичний аналог героїну, що викликає практично миттєву психологічну й фізіологічну залежність. Проте навіть із цим успішно борються у клініці «CZM-Україна».
Позбутися такої залежності в домашніх умовах не тільки неможливо, а й небезпечно для життя. Адже метадонова ломка — одна з найсильніших, і подолати її без медичного супроводу професійного нарколога не реально. Якщо ви підозрюєте, що ваша близька людина вживає саме метадон, не втрачайте жодної хвилини — це смертельно небезпечний наркотик, передозування яким практично завжди призводить до смерті.
Якщо такий пацієнт потрапляє до реабілітаційного центру, його шанси на подальше здорове життя без наркотиків зростають багаторазово. Спочатку йому проводиться детоксикація організму, щоб очистити його від наркотиків і відновити нормальні фізіологічні процеси.
Після цього з пацієнтом починає працювати психолог, щоб розібратися у причинах того, чому він почав вживати наркотики. Він допомагає залежному вибудувати нові внутрішні установки, які надалі дадуть йому можливість вирішувати проблеми, що виникають, конструктивним шляхом, не вдаючись до наркотиків.
Варто зазначити, що перші два етапи лікування наркозалежних проходять в умовах стаціонару й ізоляції. Це дуже важливо, тому що вільний доступ до наркотиків у цей час може звести всі зусилля з лікування до нуля. Тому це ще один аргумент на користь реабілітаційних центрів, а не «домашньої терапії».
Якщо людина успішно пройшла детоксикацію і психологічну реабілітацію, фахівці центру переходять до її соціальної реабілітації. Їй необхідно буде повернутися до нормального життя в суспільстві, для чого потрібно буде вибудувати соціальні зв’язки й налагодити спілкування. Насамперед — зі своєю родиною.
Робота із близькими — також важливий етап реабілітації наркоманів. З ними проводяться індивідуальні бесіди та групові заняття, що дають можливість правильно вибудовувати свою лінію поведінки із залежною людиною, знаходити правильні слова й формулювання в тій чи іншій ситуації та уникати згубного впливу співзалежності.
Потрібно розуміти, що для успішної реабілітації важливі як зусилля і бажання самого наркозалежного, так і зусилля всіх членів його родини, — тільки об’єднавши ці прагнення, людина отримує реальний шанс на подальше вільне від наркотиків життя.