Однією з найсильніших і найнебезпечніших видів наркоманії є метадонова залежність. На її прикладі можна пояснити, чому лікування наркоманії «у домашніх умовах» не тільки не буде результативним, а й може навіть бути небезпечним для життя та здоров’я наркозалежної людини.
Лікування від метадонової залежності передбачає:
- Детоксикацію під наглядом лікаря з використанням медичних препаратів.
- Роботу з психологом в умовах ізоляції та стаціонару.
- Роботу із сім’єю залежної людини, щоб уникнути проявів спів залежності.
- Ресоціалізація людини, яка подолала свою залежність.
Як бачимо, самостійно пройти всі ці етапи, а особливо — найперший практично не реально. Варто пам’ятати, що метадон — один із найнебезпечніших наркотиків, який спричиняє майже миттєве звикання та вчиняє згубний вплив на всі системи та органи людини. А передозування мета доном майже гарантовано викликає смерть.
Тож якщо у вас з’явилися щонайменші підозри щодо того, що ваш родич або дитина вживає метадон, негайно звертайтеся до реабілітаційного центру, фахівці якого допоможуть вам переконати залежну людину лікуватися, відвезуть її до реабілітаційного центру та почнуть процедуру очищення організму під наглядом фахівців.
Метадон надзвичайно згубно впливає на весь організм, а особливо — на кровоносну систему та мозок. Тож фахівці центру мусять не лише очистити організм від токсичних речовин, а й відновити за можливості нормальне функціонування систем пацієнта. Виводити ж із такої залежності вдома — смертельно небезпечно, адже метадонова ломка — одна з найсильніших.
Після того, як фізіологічний стан наркозалежного стабілізований, із ним починають працювати психологи. Вони з’ясовують причини, які спонукали людину вживати наркотики, допомагають їй змінити внутрішні установки і спиратися передусім на себе, а не на зовнішні чинники.
Також важливою є робота з близькими залежної людини, адже саме їхнє ставлення та допомога дадуть змогу у подальшому йому вибудувати міцні зв’язки із соціумом і не припуститися рецидиву. Фахівці навчать близьких уникати співзалежності, розмовляти із залежною людиною та дадуть відповіді на найскладніші запитання.
Пам’ятайте, що надія на повернення до життя є завжди. Важливо не зволікати, не ігнорувати проблему, а вчасно звернутися по допомогу та дотримуватися всіх рекомендацій лікарів, щоб у залежної людини з’явилася впевненість у тому, що її підтримають на шляху до одужання.