Як допомогти чоловікові при глибокому запої? Ми часто чуємо такий запит. Спочатку розберемося, яка різниця між ним і пияцтвами на 2-5 днів:
- Глибокий запій триває мінімум 2 тижні.
- Хворий алкоголізмом п’є практично цілодобово.
- Відмова від алкоголю провокує сильне похмілля, аж до розвитку делірію.
Найбільша помилка – сподіватися на вихід із запою з виїздом на дім. Так, наші наркологи працюють так, але не тоді, коли мова йде про глибокі запої. Чому? Необхідні:
- Цілодобовий догляд за пацієнтом.
- Повне медичне обстеження.
Навіщо потрібен такий уважний підхід? А може, все-таки вдома можна позбутися від цього стану? Однозначно ні. У алкозалежного можуть з’явитися непередбачувані ознаки, з якими не впоратися без стаціонару. Чого варта, знову ж таки, біла гарячка, яка супроводжується безсонням, галюцинаціями, мареннями, агресією, а також сильним фізичним нездужанням.
Як ми пораємося з цим?
- Консультуємо хворого, його рідних, визначаємо наявність, стадію алкогольної залежності.
- Призначаємо аналізи, займаємося доскональною діагностикою стану залежного.
- Виходячи з аналізів, призначаємо крапельниці, заспокійливі, вітаміни. Допомагаємо очистити організм, заповнити відсутні мікроелементи, налагодити сон, послабити депресію.
- Визначаємо, що робити пацієнту після процедури переривання запійного пияцтва. Наприклад, йому потрібен реабілітаційний центр, кодування, або досить походити на терапевтичні групи, до психолога.
Таким чином, Ваш чоловік не тільки прощається з алкогольною інтоксикацією, а також має можливість:
- Позбутися від традиції пити алкоголь.
- Стати здоровішим.
- Відновити психіку.
- Повернути довіру людей.
- Стати главою сім’ї, опорою для Вас.