Ми часто вживаємо цей термін, говорячи про залежну людину. Але, чи розумієте Ви, що дійсно приховується за цим поняттям?
Мислення – це те, як ми сприймаємо себе і навколишній світ. Це – набір звичних реакцій на будь-які ситуації; це – система сформованих в нас роками причино-наслідкових зв`язків, звичних моделей дій. Можна казати про те, що мислення – це розум, який керується лівою півкулею мозку людини. На противагу правій, яка відповідає за емоції, вона базується на логіці. Але мислення – це не тільки логіка, воно має також емоційну складову. Адже всі реакції на певні ситуації, їх сприйняття, пошук шляхів вирішення, які сформували звичну модель мислення, в момент, коли відбувалися самі ситуації, супроводжувалися певними емоціями.
Також важливий фактор в розумінні поняття «мислення» займає система цінностей та пріоритетів. Якщо у залежної людини в пріоритеті – речовина (саме вона складає для нього найбільшу цінність), то і вся система його мислення буде направлена на створення максимально комфортних умов для вживання. Це, безсумнівно, буде впливати на усе її життя. Шляхом логіки (мислення), але ж обов`язково з емоційною прив’язкою (до речовини), людина буде змінювати модель своєї поведінки (брехня, лінь, крадіжки, неохайність, безвідповідальність, віддалення від рідних та ін.). З часом модель поведінки (реакції і дії, направленні на отримання тієї цінності, яка в пріоритеті) стане для нього звичною. Він просто не зможе пройти повз лежачий без нагляду гаманець, не забравши його, бо він звик так робити; не зможе сказати правду, бо звик брехати.