Залежність від кокаїну: наслідки, «наркотичний цикл» і абстинентний синдром

Багато людей, починаючи вживати наркотик, впевнені, що зможуть кинути в будь-який момент і залишаться «господарями ситуації». Насправді кокаїн буквально «опановує» нервовою системою і змінює людину до невпізнання, позбавляючи його власної волі, бажань і навіть здатності усвідомлювати те, що відбувається. Багато наркозалежні починають вживати кокаїн вважаючи, що він не викликає фізичної залежності і абстинентного кризи. Насправді звикання до цієї речовини формується вже після першого прийому, а замість фізичних страждань в період абстиненції людина переживає справжні напади божевілля.

Кокаїн проникає в мозок і блокує процес зворотного захоплення дофаміну, хімічної сполуки, яка відповідає в організмі за процес руху, уваги і навчання. В результаті ця речовина концентрується навколо синапсів, що призводить до сильної ейфорії. Після отримання «дози» у залежного виникає помилкове відчуття всемогутності. Людина вважає себе дуже сильним і розумним, а також відчуває підйом сексуальної сили. Щоразу для отримання аналогічного ефекту дозу доводиться збільшувати.

Залежність від кокаїну: наслідки, «наркотичний цикл» і абстинентний синдром

Кокаїн: залежність після першого прийому

Залежно від особливостей організму, ваги, способу введення і дози, кокаїновий «кайф» триває від 10 до 60 хвилин. Наркоману хочеться перебувати під впливом наркотику довше, адже після ейфорії приходить відчуття неспокою, настає безсоння, піднімається температура і тиск. Крім цього, людина стає дратівливою і переживає напади параної.

Після того, як залежність сформується, людина втрачає здатність отримувати задоволення від життя і впадає в депресію. Радість він відчуває тільки після прийому чергової «дози». Одним з наслідків кокаїнової наркоманії є імпотенція, яка дуже швидко приходить на зміну «сексуальну силу». Фізичними симптомами ломки є:

  • конвульсії;
  • головний біль;
  • м’язові спазми;
  • кашель;
  • запаморочення;
  • блювота;
  • біль у грудях;
  • напади параної.

Кокаїн ефект: параноя, манія переслідування і байдужість до всього

Людина, що звик до кокаїну, страждає від нервозності, втоми і параної. Йому постійно здається, що скоро станеться щось жахливе. З’являється марення переслідування: наркоман перевіряє кожен кут в своїй квартирі, щільно зашторювати вікна і визирає в щілинки, намагаючись вивідати «сидить в засідці поліцію», шукає «жучки» в стінах, замикає двері на кілька замків. У нього спостерігаються слухові спотворення і галюцинації. Коли період параної закінчується, настає депресія, приходить відчуття безглуздя і апатія.

Дія кокаїну призводить до того, що залежний стає «овочем». Спілкування з рідними і друзями перетворюється для нього в повинність, улюблені хобі – в нісенітницю, а легка праця – в непосильне навантаження. У людини немає вже ні бажання, ні сил на що-небудь, крім прийому чергової дози. Через 2-3 дні після вживання наркотику старі симптоми повертаються і посилюються.

Кокаїн ефект: параноя, манія переслідування і байдужість до всього

Кокаїн: наслідки прийому білого порошку

Вживання кокаїну швидко призводить до виникнення таких симптомів: тремор рук, неприємні відчуття в животі і закладеність носа. Вже незабаром у залежного формується дихальна недостатність і розвиваються судинно-серцеві захворювання, які призводять до інфаркту, аритмії, інсульту. Також спостерігається швидка стомлюваність, сплутаність свідомості, гіперчутливість до шуму, гіперподвіжность, розлад видимого поведінки і порушення здатності сидіти.

Кокаїн, який продається в Європі, містить мефедрону, стрихнін, амфетамін, ефедрин і, часто, пил від ртутних ламп. Вживання цієї речовини може призвести до дуже тяжких формах захворювань і смерті. Наслідки від кокаїну стають важчими, якщо залежний доповнить наркотик алкоголем або героїном (спідбол). Після такої «дози» людина може померти.

Рано чи пізно кокаінозавісімий розуміє, що не може кинути самостійно. Прагнучи позбутися від залежності, деякі наркомани намагаються перейти на героїн, що, звичайно ж, призводить до погіршення стану. Позбутися від кокаїнової залежності дуже важко, але можливо. У центрі «CZM» наркоману допоможуть усвідомити свою проблему, позбутися від залежності і пройти ресоціалізацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *