Марихуана вважається «легкою» психоактивних речовиною, тому більшість людей упевнені, що регулярне її вживання не заподіє організму ніякої шкоди. Втім, в ході численних досліджень вчені з’ясували, що цей наркотик може стати причиною зниження інтелекту й погіршення психічного здоров’я.
Деякі дослідники вважають, що наслідками вживання марихуани можуть стати манія, психоз і параноїдальна шизофренія. У той же час деякі експерти запевняють, що мозок залежних відновлюється через місяць після останнього прийому. І все ж, більшість медиків сходяться на думці, що марихуана порушує роботу органів і систем організму.
Отже, як же «працює» марихуана? До складу «травички» входить до 80 речовин, але за зміну свідомості після вживання відповідають лише два – тетрагідроканнабінол і канабідіол. Перше з’єднання провокує ейфорію, збудження, а друге зменшує рівень тривоги і гальмує нервову систему. Такий симбіоз спочатку викликає збудження, а потім – гальмування. Також їх вплив може спровокувати такі наслідки: страх, хаотичність мислення, погіршення пам’яті та уваги, хаотичне блукання думок і емоцій (сприймаються наркоманом як загострення інтуїції і інсайт), підвищення апетиту.
«Косяки», які були популярні у хіпі, поступаються за силою впливу сучасних наркотиків. У деяких сортах марихуани міститься так багато збудливих з’єднань, що наслідком їх прийому може стати психоз. Наприклад, сорт «скунс» може викликати блювоту, панічні атаки і нервозність.