Ігроманія – залежність! Лікування ігрової залежності, як і інших патологічних залежностей (аддикций) вимагає розуміння їх природи. Ігроманія відноситься до поведінкових (нехімічних) аддикциям, але в її розвитку відіграють роль біохімічні механізми. Коли людина живе передчуттям виграшу і відчуває страх поразки, в організмі виробляються гормони, за дією на нервову систему близькі до наркотиків. Після таких гострих відчуттів життя без гри починає здаватися занадто прісною.
Пристрастю до азартних ігор часто страждають так звані адреналінові наркомани, схильні до авантюризму, екстремальних видів спорту. Інша можлива причина – напружена відповідальна робота або сімейні негаразди. Гру така людина розглядає як спосіб релаксації, укриття від реальності. Поступово він втрачає здатність контролювати перебіг часу, гра стає головною цінністю, витісняє всі інші потреби. Особи із запущеною стадією ігрової залежності забувають про сім’ю і роботу, спускають на гру все гроші, грають в борг. Причому виграш не є для них кінцевою метою, важливіше процес.
При лікуванні комп’ютерної ігроманії або пристрасті до азартних ігор не потрібні детоксикаційні процедури, корекція метаболізму, відновлення зруйнованих токсичними речовинами органів. Але вилікувати такого пацієнта непросто, потрібна корекція особистісних особливостей, які зробили його вразливим, схильним до залежності. Важливо зрозуміти, що людина спочатку шукав в грі, і знайти інший, соціально прийнятний спосіб отримання бажаного.