На сьогоднішній день існує безліч видів арт-терапії. Ця варіація дозволяє кожному знайти найбільш оптимальний саме для нього підхід, який допоможе максимально розкритися і буде найкраще гармонізувати психічному стану людини. Найбільш раннім і, напевно, найвідомішим видом арт-терапії є образотворче мистецтво, а саме – живопис.
Учасників часто бентежить невміння малювати, але в таких випадках важливо донести їм те, що важливо не отримати гарний результат, а виплеснути свої проблеми і переживання. У малюнку важливо абсолютно все: від штрихів, композиції на аркуші, форм, образів, розташування і вибору кольору. Все це дає арт-терапевту підказки, ключики, що дозволяють увійти у внутрішній світ людини.
Також в наш час активно використовуються такі види арт-терапії, як ліплення з пластиліну, малювання на піску, створення різних виробів та інше. Також до популярних видів арт-терапії відносяться імітаційні заняття, в яких за допомогою певних прообразів відтворюються проблемні або травматичні ситуації з минулого, або ситуації, вірогідність виникнення яких викликають у людини страх, або сильні переживання. Тут часто використовують такі підходи, як ляльковий театр, казкотерапія, ігротерапія та психодраму. У процесі постановки учасники наділяють об’єкти, або інших людей, певними якостями, ролями, властивостями інших людей, або власними. Така проекція дозволяє людині набагато легше та безболісніше пропрацювати важкі для неї ситуації, які вона так і не змогла перепрожити, на інших людях, або на вигаданих образах.