Кажуть, що наркотики і алкоголь особливо згубно впливають на мозок молодих людей, але чому?! Причина дуже проста. У підлітковому віці в мозку формуються перманентні структури, а сформовані в стані наркотичної інтоксикації нейронні зв’язки будуть нести в собі схильність до патологій. Саме тому, почавши пити / вживати наркотики в цьому віці, набагато підвищується ймовірність того, що людина стане алкоголіком / наркоманом.
Алкоголь
З алкоголем картина взагалі сумна. У сучасному суспільстві немає найменшої заборони на нього, навпаки, вживання спиртних напоїв у свята, в нічних клубах і, прости Господи, навіть в церкві – є нормою. Незважаючи на популярність алкоголю, його принцип і масштаби впливу ще дуже далеко не вивчені. Він, подібно до кувалди, завдає потужного удару по всьому мозку, впливаючи на основні нейромедіатори (ендорфіни, дофамін, глутамат і ГАМК), а також – на іонні канали.
Кокаїн
Абсолютною ж протилежністю алкоголю є наркотик під назвою “кокаїн”, вивчення якого, до речі, на відміну від алкоголю, здійснюється набагато простіше і результативніше. Він блокує процес переробки нейромедіаторів, що, як наслідок, викликає збудження мозку, пришвидшуються всі процеси і реакції, а в мозок надходить інформація про задоволення.
Марихуана
Що ж стосується впливу на мозок такого популярного наркотику, як марихуана, то тут можна говорити про поєднання обох особливостей: алкоголю і кокаїну. Незважаючи на точкову спрямованість марихуани, вона має дуже масштабний вплив, а саме: весь мозок. Але мозок дуже швидко адаптується до речовини і кількість його ділянок, на які речовина може впливати, значно знижується. Саме тому з часом куріння починає приносити все менше ефекту, а кинувши його, – світ взагалі втрачає фарби.
Опіати
Особливість опіатів в принципі пояснюється історією їх виникнення, що йде корінням в стародавню медицину. Вони забирають у людини біль, страждання, тривогу, страхи. Ну а якщо на чистоту, то незалежно від умов і життєвих обставин, 90% населення нашої планети ввжають себе такими, що страждають. Але не варто також забувати і про адаптивні можливості людського мозку. Через деякий час системного вживання опіатів, залежний вдається до них не для того, щоб відчути себе щасливим, а для того, щоб не відчувати себе нещасним. Ну і природно, що без наркотику ступінь його колишніх страждань зводиться в сотий ступінь.