Принцип дії психоактивних речовин

Всі ми знаємо про те, що все психоактивні речовини впливають на організм, психіку і свідомість людини; просто рід і ступінь їх впливу – різняться в залежності від виду самого речовини. Але те, що вони однозначно справляють враження на людину і змушують його змінюватися – це незаперечний факт. Цей факт, власне, і приваблює людей і змушує їх вживати всі нові і нові речовини в спробах знайти саме те, що ідеально підійшло б саме їм і реалізувало б все їх запити.

Чому люди вибирають певні види психоактивних речовин

Чому люди вибирають певні види психоактивних речовин

Природно, що в основі будь-якого вживання завжди лежать якісь причини. Людина, як істота, що володіє розумовими здібностями, нічого не робить просто так. Навіть, якщо часом ми здійснюємо, як ми вважаємо, необдумані вчинки – то і це, насправді, не зовсім так. У цих вчинків теж є причини-просто вони, швидше за все – неусвідомлені.

Принцип дії психоактивних речовин

Несвідомі причини вживання

Інстинкт самозбереження людини включається не тільки в разі загрози його фізичного тіла, але і в разі загрози його емоційному стану. Уявімо ситуацію, що протягом декількох років підліток живе в абсолютно не комфортною, що не прийнятною для нього атмосфері: постійні сварки в родині, приниження і глузування в школі, і постійні невиправдані вимоги батька-перфекціоніста: бути кращим, першим, ніколи не програвати. Згодом такого деструктивного взаємодії із зовнішнім світом у молодої особистості формується маса внутрішньоособистісних комплексів, страхів, образ, і, природно – агресії по відношенню до світу, яку в силу невпевненості в собі молода людина змушений придушувати. Але негативна енергія, яка не має виходу, направляється на внутрішньо руйнування. Таким чином, людина або хворіє (психосоматичне захворювання), або приходить до вживання отрути, який тимчасово дає йому полегшення, порятунок від мук.

Як бачать залежних інші люди

Як бачать залежних інші люди

Люди, які безпосередньо, або ж опосередковано стають жертвами чужого вживання (від людини, яка постраждала під колесами п’яного водія до матері, яка страждає від того, що її син – наркоман), як правило, відчувають негативні почуття до залежним. Як Ви вважаєте – чому? Все дуже просто. Хімічно незалежна людина, яка періодично може собі дозволити випити шампанського у свята, відчуває в ці моменти радість і розслаблення. Відповідно, у нього формується переконання, що залежні постійно відчувають такі почуття, що їх життя – це рай, і їм плювати, що їх рай створює пекло всім іншим. Вони звинувачують залежних і відчувають почуття несправедливості, образи, а часом і заздрості. А чому б і ні: залежний чоловік насолоджується вживанням, поки дружина тяжко працює на 2х роботах, а потім його все в сотий раз лікують, кружляють, підтримують, мотивують і надихають, при чому на гроші тієї ж дружини. Природно, що таке сприйняття ситуації породжує гнів.

Для чого люди вживають психоактивні речовини

Для чого люди вживають психоактивні речовини

Але, ні лікарі, ні психологи, ні близькі люди залежних, що минули з ними весь непростий шлях одужання, так не вважають. Вони то знають, що насправді залежний насолоджується вживанням тільки перший час, далі його життя перетворюється в пекло, поступово наповнюючись болем, розрухою, втратами, втратами і безвихіддю.

Насправді тільки деякі люди починають вживати заради отримання кайфу (до речі, вони, як правило, залежними і не стають). Більшість людей, які вдалися до психоактивних речовин, вирішують свої особистісні проблеми (дуже часто самі не усвідомлюючи цього).

Людина, яка має величезні проблеми із заниженою самооцінкою, боязню спілкування, залежністю від думки інших і неприйняттям себе, вживши стимулятори, вмить усвідомлює, що саме цього йому не вистачало всю його життя і тепер він вперше відчуває себе впевненим, крутим і успішним.

Якщо ж людина, навпаки, страждає від того, що його життя занадто насичена, він не має спокою і миру – спробувавши, наприклад, стимулятори – йому стане ще гірше, а от «повільні» (опіумні) наркотики дадуть саме те найбажаніше стан .

Як діють наркотики і алкоголь

Як діють наркотики і алкоголь

Якщо є хвороба – то є і лікування

Так як же все-таки впливають психоактивні речовини на організм людини ?! Розібратися в цьому нам допоможе нейробіолог Джудіт Грізель. У 13 років ця юна дівчина в повноті пізнала всю красу алкогольної інтоксикації. Як вона сама зазначає, в той момент він відчула стан істинного щастя: пішли страхи, сором’язливість і невпевненість. Відчувши це стан одного разу, дівчина знову і знову намагалася відтворити його, перебираючи різні варіанти: від марихуани до кокаїну. В цей же час десь всередині, видно, усвідомлюючи, що вона в полоні, Джудіт вивчала причини наркоманії з позиції нейробіології. Причина тому просто: розуміючи, що вона хвора, Джудіт, як лікар, твердо знала, що, якщо є хвороба – то повинно бути і лікування! Чи були її пошуки успішними – судіть самі: вже 30 років, як ця жінка живе повноцінним щасливим життям без алкоголю і наркотиків. Більш того – вона вивчає вплив наркотиків на мозок людини і викладає психологію в Університеті Бакнелла. Давайте трохи ознайомимося з її вченнями.

Особливості впливу наркотиків і алкоголю на людину

Особливості впливу наркотиків і алкоголю на людину

Кажуть, що наркотики і алкоголь особливо згубно впливають на мозок молодих людей, але чому?! Причина – дуже проста. У підлітковому віці в мозку формуються перманентні структури, і сформовані в стані наркотичної інтоксикації нейронні зв’язки будуть нести в собі схильність до патологій. Саме тому почавши пити / вживати наркотики в цьому віці набагато підвищується ймовірність того, що людина стане алкоголіком / наркоманом.

Алкоголь

Принцип дії алкоголю

З алкоголем – картина взагалі сумна. У сучасному суспільстві не анінайменшого заборони на нього, навпаки вживання спиртних напоїв у свята, в нічних клубах і, прости Господи, навіть в церкві – є нормою. Не дивлячись на популярність алкоголю, його принцип і масштаби впливу ще дуже далеко не вивчені. Він, подібно до кувалди, завдає потужного удару по всьому мозку, впливаючи на основні нейромедіатори (ендорфіни, дофамін, глутамат і ГАМК), а також – на іонні канали.

Кокаїн

Принцип дії кокаїну

Полной же противоположностью алкоголя является наркотик под названием – кокаин, изучение которого, кстати, в отличии от алкоголя, осуществляется намного проще и результативнее. Он же блокирует переработку нейромедиаторов, что, как следствие, вызывает возбуждение мозга, ускоряются все процессы и реакции и в мозг идёт информация об удовольствии.

Марихуана

Принцип дії маріхуани

Що ж стосується впливу на мозок такого популярного наркотику, як марихуана, то тут можна говорити про поєднання обох особливостей: алкоголю і кокаїну. Незважаючи на точкову спрямованість марихуани, вона має дуже масштабне впливу, а саме: весь мозок. Але мозок дуже швидко адаптується до речовини і кількість його ділянок, на які воно може впливати, значно знижується. Саме тому з часом куріння починає приносити все менше ефекту, а кинувши його – світ взагалі втрачає фарби.

Опіати

Принцип дії опіатів

Особливість опіатів в принципі пояснюється історією їх виникнення, що йде корінням в стародавню медицину. Вони забирають у людини біль, страждання, тривогу, страхи. Ну а якщо на чистоту, то, незалежно від умов і життєвих обставин, які страждають на себе вважають відсотків 90 населення нашої планети. Але не варто також забувати і про адаптивних можливостях людського мозку. Через деякий час системного вживання опіатів, залежний вживає опіати не для того, щоб відчути себе щасливим, а для того, щоб не відчувати себе нещасним. Ну і природно, що без наркотику ступінь його колишніх страждань зводитися в соту ступінь.

Субкультура вживання

Вживання прищеплюється в нашому суспільстві з пелюшок: спочатку батьками за святковим столом, потім корпоративи, розважальні заклади, відпочинок «все включено», та ін. Дійсно, дуже важко в наш час знайти людину, яка зовсім не вживає. А якщо такі і є, і при цьому вони не «одужують» залежні, то суспільство вважає їх просто «застебнутими». Насправді ж – це просто ті люди, які здобули емоційну зрілість і мудрість, вони навчилися самостійно конструктивно вирішувати свої проблеми і насолоджуватися життям, не намагаючись щось «запити» / «занюхати», компенсувати, не бачили, або ж – забути .

Можете прямо зараз задати собі питання і чесно, хоча б самому собі, відповісти: «а для чого вживаю я? Що компенсую? Що у мене болить? Що мені дає вживання? ». Відповівши на ці питання, спробуйте дати собі відповідь на головне питання: «А чи дійсно я отримую від вживання те, що хочу отримати». Сподіваюся, прочитана стаття і чесну відповідь на це питання вкаже Вам на ті зміни, які Ви (і ніхто інший!) Повинні будете здійснити у своєму житті!

СВІТУ ВАМ І КОХАЙТЕ СЕБЕ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *