Ігроманія: сучасні реалії та шляхи подолання

Проблема ігрової залежності аж ніяк не втратила актуальності у зв’язку з популяризацією інших видів залежності, таких, як наркоманія та алкоголізм. Навпроти – вищезазначені хімічні види залежності досить вагомо підживлюють ігрову залежність та ускладнюють процес одужання. Як і у випадку хімічної залежності, ігрова залежність характеризується, як хвороба, форма психологічної залежності, яка проявляється у вигляді патологічної тяги до азартних ігор. Тобто – це кінцева стадія втрати контролю над своїми діями.

Не дивлячись на не хімічну природу гральної залежності, це не применшує небезпечність цієї проблеми. Коли людина потрапляє у павутиння цієї страшної хвороби, вона практично повністю втрачає можливість на повноцінне та вільне життя. По мір прогресування залежності у людини зникають будь-які цінності та моральні норми, вона перестає трудитися, займатися власним розвитком, приділяти час родині та близьким. З часом, як мі будь-яка інша залежність, ігроман починає повністю деградувати та усе його існування зводиться до примітивних бажань та потреб.

Що робити, щоб гра не стала залежністю

Та чи завжди азартна гра веде до залежності? Чому одні можуть дозволити собі зіграти інколи, щоб таким чином розважитися, чи зняти напругу, а інші програють все до копійки, залазять по вуха у борги та руйнують свої сім’ї.

Відповідь проста – ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!

Ігроманія: сучасні реалії та шляхи подолання

Відпочинок, особливо, якщо він пов’язаний з азартною грою, як і будь-яка інша діяльність, потребує відповідального ставлення. Насправді ж, гра може слугувати чудовим інструментом зняття напруги, відпочинку від роботи, проведення часу з друзями, або ж просто – варіантом проведення дозвілля. А для того, що безневинна гра не перетворювалася в руйнівну та всепоглинаючу залежність – варто лише дотримуватися простих правил.

З метою дотримання пріоритетів соціальної відповідальності Українська Національна Лотерея розробила програму Відповідальної гри. Данна програма направлена на інформування громадян щодо принципів, за якими має здійснюватися гра, профілактику виникнення ігрової залежності та перешкоджання розвитку залежності шляхом психологічної допомоги фахівців з залежності.

Ігроманія: сучасні реалії та шляхи подолання

Посібник з ігроманії: профілактика та допомога залежним

В рамках реалізації вищезазначених пріоритетів було проведене масштабне наукове дослідження Науково-дослідним інститутом психіатрії МОЗ України. Результати наукової роботи були оформлені у посібник «Ігроманія: сучасні реалії та шляхи подолання». У даному науково-популярному посібнику наведені дані наукового аналізу проблеми патологічної пристрасті до азартних ігор – ігроманії, яка сьогодні є не лише серйозною соціальною проблемою, а й медичною зокрема. Видання містить сучасні відомості про ігроманію, дані щодо чинників, які призводять до гральної залежності, стадії її розвитку та фаз поведінки пацієнтів, що становлять так званий ігровий цикл, розуміння якого важливе для формування відповідних психотерапевтичних завдань. Посібник розроблений з метою забезпечення психологічної допомоги як особам із гральною залежністю, так і членам їхніх родин та близькому оточенню. Окрему увагу приділено варіантам профілактики та реабілітації пацієнтів з ігроманією та терапевтичним підходам до боротьби з цією проблемою. Дане видання призначене для широкого кола читачів та фахівців. Також дана наукова праця доповнила концепцію програми «Відповідальна гра», яка була запроваджена Українською Національною Лотереєю з метою формування у їхнього споживача культури гри та захисту споживача лотерейних послуг від потрапляння у проблему гральної залежності.

Ігроманія: сучасні реалії та шляхи подолання

Дізнайтеся більше

У Четвер 10 січня о 12:00 у медіа-центрі «Інформатор», що за адресою: Басейна 2, буде проходити прес-конференція за участю керівників Української Національної Лотереї та незалежних фахівців з різних видів залежності Міжнародної Антинаркотичної Асоціації.

Професійне лікування ігроманії

Деталі за телефонами: +38(044) 362-28-29 і +38(099) 362-28-28

Запрошуємо відвідати даний захід представників засобів масової інформації та усіх бажаючих. Після прямого ефіру Ви матимете можливість задати, як представникам УНЛ, так і фахівцям з залежності, будь-які питання, які Вас цікавлять.

Ігроманія: сучасні реалії та шляхи подолання
Ігроманія: сучасні реалії та шляхи подолання
Ігроманія: сучасні реалії та шляхи подолання

Чекаємо Вас!!

Контактний телефон: (099) 014-55-04 (Альона)

ТВЕРЕЗІСТЬ – ВИБІР СИЛЬНИХ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *