
Ми вже неодноразово писали раніше про те, що залежність – одна, і лікувати всіх залежних необхідно згідно з однією загальноприйнятою програмою психо-соціальної реабілітації, звісно, з урахуванням індивідуальних особливостей кожної людини.
І все ж: різні наркотики мають різний вплив на організм, психіку, викликають різний ступінь звикання, синдром відміни теж може мати різний перебіг, та й сам потяг до них проявляється по-різному.
ПЕРЕВАГИ
НАШІ ПЕРЕВАГИ
Прискорена програма реабілітації 28 днів
Наші фахівці підберуть для вас індивідуальну програму реабілітації
Робота з родичами
Сімейна освіта та безкоштовні групи для співзалежних родичів
Медичний супровід 24/7
Лікування в наркологічній клініці та консультації профільних фахівців
Виклик фахівця додому
Виїзд нарколога 24/7 та виїзна мотиваційна консультація фахівця додому
VIP Реабілітація
Пропонуємо курси VIP реабілітації в Україні, Молдові, Грузії та Казахстані зі зручними умовами та індивідуальною програмою
Блокада (кодування)
Ми проводимо блокаду щодо наркотичної, алкогольної та ігрової залежності
Шкода психоактивних речовин: рейтинг за рівнем звикання
З метою створити якусь градацію наркотичних речовин, відповідно до ступеня звикання, яку вони викликають, в 2007 році група експертів опублікувала в журналі Lancet дослідження. Спільними зусиллями була створена шкала, по якій визначався шкоду різних видів психоактивних речовин, а також ступінь звикання до них.
Фахівці вивели три основні чинники. Серед них: психологічна залежність, яка проявляється у вигляді тяги, складнощів при перебігу абстиненції; фізична залежність, що виявляється у вигляді головного болю, нудоти, інших проявів; і ступінь задоволення від вживання ПАР.
Після оцінювання було виведено такий рейтинг речовин, проранжований від 0 до 3 у порядку зростання залежності до них:
- Героїн: 3 з 3.
- Кокаїн: 2,4 з 3.
- Нікотин: 2,2 з 3.
- Барбітурати: 2 з 3.
- Алкоголь: 1,9 з 3.
Існують й інші рейтинги. У 2010 році було упорядковано найсильніші наркотики, що викликають звикання за таким принципом: спричинення шкоди залежним, їхній сім’ї, спільноті та світу.


Отримати консультацію фахівця
Залишайте заявку і отримайте індивідуальний план лікування
Рейтинг наркотиків за ступенем шкоди
Нещодавно був проведений семінар членів Незалежної наукового комітету з наркотиків, на якому було оцінено 20 ліків по 16 критеріях за 100-бальною шкалою на основі нанесення шкоди особі, яка вживає наркотичні речовини (включаючи фізичні збитки, збиток майну, психологічні проблеми, які виникають у стосунках з іншими), а також – заподіяння шкоди іншим людям (економічні проблеми, сварки в сім’ях, підвищення рівня злочинності, нанесення шкоди навколишньому середовищу). У категорії найбільш шкідливих речовин саме для осіб, які вживають, опинилися: героїн (34 бали), крек (37) і метамфетамін (32). Як виявилося, результати даного дослідження тісно пов’язані з дослідженням 2007 року.
Навіщо ж змінювати повноцінне щасливе життя на вічне поневіряння: від кайфу до болю і дна? Пам’ятайте: безпечних наркотиків не існує, і починаючи їх вживати, Ви купуєте квиток в один кінець.


Лебедева В. Е.
Провідний психолог центру, працює в ЦЗМ Україна з 2011 року. 12 років досвіду роботи із залежними та співзалежними.
Опубліковано: 12.17.2018
Ліцензії та сертифікати
Наші Ліцензії

Залишилися питання?
Якщо у вас залишилися питання, залиште ваш номер телефону і наш фахівець з радістю вам допоможе.