Найбільш шкідливі психоактивні речовини: топ 5

Ми вже не одноразово писали раніше про те, що залежність – одна, і лікувати всіх залежних необхідно згідно з однією загальноприйнятою програмою психо-соціальної реабілітації, природно з урахуванням індивідуальних особливостей кожної людини.

І все ж: різні наркотики мають різний вплив на організм, психіку, викликають різну ступінь звикання, синдром їх відміни теж проявляється зовсім по різному, та й сама тяга у них різна.

Самые вредные психоактивные вещества

З метою створити якусь градацію наркотичних речовин, відповідно до ступеня звикання, яку вони викликають, в 2007 році група експертів опублікувала в журналі Lancet дослідження. Спільними зусиллями була створена шкала, по якій визначався шкоду різних видів психоактивних речовин, а так само ступінь звикання до них.

Фахівці вивели три основні чинники. Серед них: психологічна залежність, яка проявляється у вигляді тяги, складнощів при протіканні абстиненції; фізична залежність, що виявляється у вигляді головного болю, нудоти, інших проявів; і ступінь задоволення від вживання ПАР.

Самые вредные психоактивные вещества

Згодом оцінювання був виведений наступний рейтинг речовин, проранжувати від 0 до 3 в порядку зростання залежності до них:

  • Героїн: 3 з 3.
  • Кокаїн: 2,4 з 3.
  • Нікотин: 2,2 з 3.
  • Барбітурати: 2 з 3.

Алкоголь: 1,9 з 3.  Існують і інші рейтинги. У 2010 році були ранжування найбільш силнее і викликають звикання наркотики за принципом: заподіяння шкоди споживачам, їх сім’ї, спільноти і світу.

Самые вредные психоактивные вещества

Нещодавно був проведений семінар членів Незалежної наукового комітету з наркотиків, на якому було оцінено 20 ліків по 16 критеріям за 100-бальною шкалою на основі нанесення шкоди самому вживає (фізичні збитки, збиток майну, психологічні проблеми і виникли проблеми у відносинах з іншими), а також – заподіяння шкоди іншим людям (економічні проблеми, сварки в сім’ях, підвищення рівня злочинності, нанесення шкоди навколишньому середовищу). У категорії найбільш шкідливих для самих вживають речовин виявилися: героїн (34 бали), крек (37) і метамфетамін (32). Як виявилося, результати даного дослідження тісно пов’язані з дослідженням 2007 року.

Самые вредные психоактивные вещества

Звичайно, все висшеопісанное аж ніяк не свідчить про те, що вживання більш легких наркотиків зовсім не завдає шкоди. Просто ця шкода може не проявлятися так швидко і так очевидно. По суті, як показує практика, якщо людина стає хімічно залежним, він так чи інакше з часом перейде до вживання більш важких наркотиків, і їх дозування також будуть збільшуватися.

Самые вредные психоактивные вещества

Навіщо ж міняти повноцінну щасливе життя на вічне поневіряння: від кайфу до болю і дна? Пам’ятайте – безпечних наркотиків не існує, і починаючи їх вживати, Ви купуєте квиток в один кінець.

Найбільш шкідливі психоактивні речовини: топ 5

Бережіть себе і приймайте правильні рішення!

Самые вредные психоактивные вещества

  ТВЕРЕЗІСТЬ — ВИБІР СИЛЬНИХ!

#CZM#ХимическаяЗависимость#ЛечениеЗависимости#ЛечениеАлкоголизма #ЛечениеНаркомании#ЛечениеИгромании#Наркомания #Алкоголизм #Игромания#Реабилитация #rehabilitation#rehab #РеабилитацияНаркозависимых#РеабилитационныйЦентр#ГорячаяЛиния

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *