Ми розуміємо, що хотілося б вірити у ліки проти алкоголізму без відома хворого. Щоб все було легко. Ваш рідний за мить відмовився від спиртного, без зусиль та витрачання часу. Але, на жаль, це лише наше бажання, що не збігається з реальністю.
Річ у тім, що скільки б препаратів Ви б не давали хворому, це жодним чином не змінює його мислення, поведінку, ставлення до спиртного. А у цьому, власне, весь зміст успішного одужання.
А тепер уявімо ситуацію. Людина не знає, що її лікують. Раптово вона починає дуже болісно реагувати на етиловий спирт. Проходить певний відрізок часу, і вона припиняє пити зі страху знову відчути ті почуття. Можливо, з думкою «допилася» та пора зробити перерву…
Ви ж у цей момент спокійні, радісні, що особа наче повернулася у реальність… Ви бачите результат, припиняєте додавати в їжу медикаменти. Минає тиждень, два, місяць і знову зрив… Чому? А залежний просто вирішив перевірити, як організм відреагує на алкоголь цього разу…
Яка причина таких випадків? Для одужання від алкоголізму необхідно:
- Визнання алкоголіком своєї хвороби. Заспокоїтися, і просто сказати собі «так, я залежний від алкоголю», «я не можу контролювати алкоголь», «мені потрібна допомога професіоналів».
- Проведення детоксикації. Отруєний організм потребує очищення. Токсини від спиртного викликають сильні нездужання, які заважають працювати з людиною на ментальному рівні.
- Впровадження терапії хвороб, що виникають разом з алкоголізмом. Найбільше страждає печінка, шлунково-кишковий тракт. Також, змінюється структура мозку. З’являється клінічна депресія.
- Опрацювання минулого. Самоаналіз разом з психологом, визначення неефективних патернів поведінки та мислення, які призводять до вживання, пошук методів їх заміни.
- Спілкування з залежними, котрі одужують. У програмі «12 Кроків», наприклад, є переконання, що варто мати наставника. Людину, котрій вдалося залишатися тверезою понад два роки. А також, самому допомагати тим, хто щойно почав своє лікування. Науково доведено, що алкозалежним корисно відвідувати групи Анонімних Алкоголіків.
- Продовження лікування після клініки на реабілітації. Або, проконсультувавшись з лікарем, обрання методу кодування та формування графіку психотерапевтичних сеансів.
Також важливо пам’ятати, що кожна інтоксикація – це, знову ж таки, навантаження на печінку. Так, можливо алкоголік потроху буде кидати пити, але зате постраждає здоров’я. Яке, зазвичай, і без того зіпсоване п’янкими напоями…
Залишилися запитання на тему, як вилікувати алкоголізм без відома хворого? Телефонуйте! Наші фахівці проконсультують Вас безкоштовно та збережуть Вашу конфіденційність.