Біла гарячка: прояви, перебіг хвороби і наслідки

біла гарячка

Алкогольний делірій, або біла гарячка – це порушення функцій нервової системи, яке виникає при тривалому вживанні алкоголю. В ході розвитку синдрому в мозку алкоголіка порушуються механізми, що контролюють обмін речовин в організмі. Це призводить до того, що в нервовій системі хворого накопичується напруга, а ось розрядка не настає.

Біла гарячка: симптоми

Вважається, що делірій трапляється з алкоголіками під час запою, але насправді це стан зазвичай з’являється в процесі виходу з нього. Найчастіше біла гарячка виникає через два дні після того, як людина припинила пити. Причиною делірію може бути прийом низькоякісних замінників алкоголю: глоду, одеколону і ін.

Також цей стан настає під час дуже інтенсивного алкогольного отруєння. У зоні ризику знаходяться люди, які досягли віку 40 років, алкоголіки зі стажем вживання від 5 років. «Білочка» часто розвивається у алкозалежних людей з травмами голови, а також пацієнтів з хронічними інфекційними хворобами. Основними симптомами недуги є:

 • блідість;
 • тремор усього тіла;
 • безпричинний страх і агресія;
 • дуже сильні галюцинації.

У стані білої гарячки алкоголіку ввижаються змії, ящірки, кажани і жаби, а також чорти та інші потойбічні істоти. Зазвичай в кіно «білочку» зображують комічно: зустрівшись з черговими «чортами», алкоголік клянеться «кидаю пити». Однак в житті все відбувається менш романтично, адже біла гарячка може тривати від трьох днів до двох тижнів! Протягом цього часу залежний майже або взагалі не спить.

Біла гарячка: симптоми
Отримати консультацію фахівця

Залишайте заявку і отримайте індивідуальний план лікування

  Що таке біла гарячка?

  На початковому етапі формування делірію залежний відчуває стійку відразу до алкоголю. Через деякий час після цього він приходить в дуже сильне збудження (також може початися тремор, піднімається температура). Алкоголік не може заснути, а якщо все ж засинає, то відразу бачить кошмари.

  У залежного виникає тахікардія, піднімається тиск і порушується координація. Надалі у нього з’являються тактильні, слухові і зорові галюцинації. Людина чує шарудіння і голоси, які просять допомогти або загрожують, а також відчуває, що по його тілу щось повзає. Він прагне втекти від уявних бандитів, прогнати або розчавити комах, які йому ввижаються, розмовляє з «загадковими» голосами і намагається відбитися від уявних монстрів. Також у хворого може розвинутися марення переслідування або манія ревнощів, що призводить до агресії по відношенню до близьких.

  Агресія по відношенню до оточуючих є характерною ознакою делірію. Якщо ви помітили, що ваш близька людина поводиться неадекватно, негайно покиньте квартиру і не повертайтеся туди до приїзду лікаря.

  біла гарячка це

  Біла гарячка: наслідки

  Біла гарячка: наслідки

  Періодично у хворого настає «просвітлення» – він починає усвідомлювати себе і те, що відбувається, але потім знову починає марити. Зазвичай поліпшення стану спостерігається днем, а погіршення – ввечері. Стан агресії і паніки змінюються добродушністю: в «світлої» фазі людина хвалиться своїми «подвигами» і прагне здійснювати героїчні вчинки. Природно, ці дії не будуть логічними і корисними, адже людина, яка перебуває в стані білої гарячки, не здатний міркувати логічно і оцінювати дійсність адекватно.

  На завершальній стадії починається лейкоцитоз і підвищується рівень вмісту азоту в крові, а також – прискорюється зневоднення організму. Температура тіла в цей час може піднятися до 40 градусів і вище.

  Важка форма «білочки» може завершитися повним одужанням, але нерідко у хворих розвивається амнезія і органічний психосиндром. У алкоголіків, які пережили делірій, зростає ризик повторного розвитку недуги в майбутньому.

  Біла гарячка: лікування

  Якщо ви помітили у себе або близької людини перші ознаки білої гарячки, негайно зверніться до наркологічної клініки CZM. Без лікування хворий може загинути або накласти на себе руки. У 10% випадків делірій закінчується смертю. Лікар повинен надати хворому першу допомогу і призначити необхідні для полегшення стану препарати, а також вивчити анамнез і визначити, які органи потребують підтримки. При білій гарячці у людини порушується кровообіг, тому всі ліки вводять тільки внутрішньовенно.

  В ході лікування можуть бути приписані такі препарати:

  • розчини оксибутират натрію і «Сибазон» для купірування напруги нервової системи;
  • «Панангин», гідрокарбонат натрію, «Реополіглюкін», а також вітаміни В1, В6, С і РР.
  • препарати для відновлення процесу дихання і лікування гемодинамічних розладів;
  • лікарські розчини для профілактики порушення функцій печінки і нирок;
  • «Маннит» для профілактики або лікування набряку мозку та легень;
  • ліки для зниження гіпертермії.
  алкогольний делірій

  Біла гарячка: що робити далі?

  Біла гарячка лікування

  Після реабілітації варто спробувати переконати людину продовжити лікування в наркологічному центрі, адже після «білої гарячки» ризик повторного її розвитку дуже високий. Крім цього, після пережитого алкоголіки стають більш «поступливими» і визнають, що потребують допомоги.

  Хороший результат показали такі методики: «переконання по Довженко», підшивка, а також лікування в клініці з повною ізоляцією від колишнього оточення. Також в центрі наркології CZM практикують трудотерапию і психотерапію. Звертайтеся до фахівців CZM – вони допоможуть повернути вашому близькій людині ясність розуму і свідомості!

  Ліцензії та сертифікати

  Наші Ліцензії

  Школа консультантів з хімічної залежності
  Лист
  Свідоцтво
  Лист підтримки
  Сертифікат
  Опанасенко Людмила – сертифікат лікаря-спеціаліста
  Сертифікат Опанасенко Людмили
  Залишилися питання?

  Якщо у вас залишилися питання, залиште ваш номер телефону і наш фахівець з радістю вам допоможе.

   Передзвоніть мені
  • RU
  • UA
  • img

   показати меню

   Передзвоніть мені
   image

   Безкоштовна консультація

   Залишайте заявку на отримання безкоштовної анонімної консультації від нашого фахівця

    img
    Messenger WhatsApp Viber Написати на пошту