Вже не перший рік національний оператор лотерейної гри «Українська Національна Лотерея» виступає офіційним спонсором семінарів для осіб, які страждають на хворобу залежності та співзалежності, а також активно співпрацюють з Центром Здорової Молоді у напрямку профілактики розвитку у гравців в лотерею залежності від азартних ігор.
Рекомендуємо звернути увагу на Пам’ятку для гравця від УНЛ «Як зберегти самоконтроль у грі».
МОТИВАЦІЯ
1. Грайте заради розваги, а не для того, щоб заробити гроші
Мрія зірвати джек-пот і відігратися – це один з основних симптомів ігрової залежності. Однак, чимало осіб з ігровою залежністю не можуть зупинитися навіть після великого виграшу.
ЕМОЦІЙНИЙ СТАН
2. Не грайте, коли Ви у розпачі, втомлені або пригнічені
За негативних емоційних станів, більш того – депресивних настроїв – приймати правильні рішення і контролювати свою поведінку в рази складніше, ніж за звичайних умов.
3. Грайте виключно в розслабленому настрої
АЛЬТЕРНАТИВИ
4. Спробуйте інші види дозвілля
Намагайтеся поєднувати гру з іншими видами занять, зокрема, з відпочинком, аби азарт НЕ заміщував Ваші інші захоплення та інтереси.
КОШТИ НА ГРУ
5. Визначте заздалегідь суму, яку Ви готові відвести на гру протягом місяця
Використовуйте тільки ті кошти, за якими Ви не будете жалкувати у разі програшу.
Ніколи не використовуйте для гри гроші, які потрібні на інші важливі речі, такі як: їжа, житло, оплата рахунків або, наприклад, навчання.
ПЕРШ, НІЖ ПОЧАТИ ГРУ
6. Встановіть для себе ліміти
Ліміт витрат, аби не ніколи не вносити більше грошей, ніж можете собі дозволити.
Суму виграшу, з якою Ви завершите ігрову сесію.
Ліміт часу на гру.
ПІД ЧАС ГРИ
7. Робіть регулярні перерви
8. Не вживайте алкоголь
9. Ніколи не намагайтеся відіграти програші
Якщо Ви програли гроші, не грайте на вищих лімітах, намагаючись відігратися.
ЗНАТИ, КОЛИ ВАРТО ЗУПИНИТИСЯ
10. Скажіть собі «стоп» і відкладіть гру на деякий час, якщо Ви відчуваєте, що гра переходить за межі безпечної, а витрати – починають перевищувати попередньо встановлені ліміти
11. Відволікайте себе, спілкуючись з іншими людьми і займаючись різними справами
Оточення допоможе вам відволіктися від нав’язливих думок, а нові заняття – дозволять змістити фокус уваги.
ЗДОРОВА САМООЦІНКА
12. Не судіть себе занадто суворо у разі зриву
Не використовуйте зрив як привід кинути все і знову піддатися своїй залежності. Зрив — це завжди помилка, і її потрібно усвідомлювати.
Якщо зрив стався вдруге, зверніться я за допомогою до професіоналів.
***
Дізнатися більше про Відповідальну Гру можна на сайті Української Національної Лотереї: https://unl.ua/uk/responsibility#respgame
Правила Відповідальної Гри: https://unl.ua/uk/responsibility#respgame
***
Таким чином, впроваджуючи правила відповідальної гри та здійснюючи паралельно профілактику ігроманії, партнери твердо впевнені, що вже в найближчому майбутньому ці зусилля приносить свої плоди.
Так пройшов плановий осінній семінар для співзалежних. Він, як завжди, приніс безліч важливої та цікавої інформації, корисні поради, захоплюючі зустрічі, щирі одкровення та новий запал для подальшої боротьби з підступним ворогом – залежністю та співзалежністю.
Кожен з присутніх залишив захід, забравши з собою гарний настрій та цілу валізу натхнення та мотивації. А ті, у кого не було можливості відвідати семінар особисто, могли переглянути його в прямому ефірі на персональній сторінці організації у соціальній мережі у гарній якості та в інтерактивному режимі.